"Czerwony żółw": poznaj 5 powodów, dla których trzeba obejrzeć ten niezwykły film. W kinach od 23 czerwca [WIDEO]

"Czerwony żółw": poznaj 5 powodów, dla których trzeba obejrzeć ten niezwykły film. W kinach od 23 czerwca [WIDEO]

Legendarne japońskie Studio Ghibli ("Spirited Away: W krainie Bogów") przedstawia urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają, które filmy trafią do szerokiej dystrybucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Materiały prasowe
Podziel się

5 powodów, dla których warto zobaczyć "Czerwonego żółwia”:

Powód nr 1
To zwycięski film 3. edycji projektu Scope100, w którym 100 widzów z różnych części Polski obejrzało 7 nowych filmów, pokazywanych i nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Spośród nich wybrali najlepszy - ten, który chcieliby polecić innym.

Powód nr 2
To animacja stworzona przez legendarne japońskie studio Ghibli, odpowiedzialne za "Mojego sąsiada Totoro", "Ruchomy zamek Hauru" i "Spirited Away: W krainie bogów". "Czerwony żółw" to pierwsza w historii studia produkcja powstała we współpracy z europejskim reżyserem.

Powód nr 3
To film, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film animowany i był jedyną animacją zaprezentowaną w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes w 2016 roku. Został tam wyróżniony nagrodą specjalną sekcji Un Certain Regard.

Powód nr 4
To uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia, która jest doskonałą odtrutką na zwariowane tempo codziennego życia i przypomina o tym, co w nim tak naprawdę najważniejsze. "Czerwony żółw" to urzekająca i mistrzowsko zrealizowana opowieść o człowieku, który podczas sztormu trafia na tropikalną wyspę. Początkowo to bezludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego za wszelką cenę usiłuje się wydostać. Jednak jego nastawienie się zmienia, gdy odkrywa tajemnice wyspy.

Powód nr 5
Film spotkał się z entuzjastyczną reakcją światowej krytyki, która pisała:
"Pozbawione dialogów arcydzieło, które przemawia z siłą uniwersalnej baśni do podświadomości każdego z nas" - Indiewire.
"Wspaniała i mądra baśń, sprawiająca wrażenie prastarej opowieści, powtarzanej z pokolenia na pokolenie, doprowadzonej do doskonałości" - Variety.
"Ten porywający wizualnie film pozwoli każdemu odnaleźć swoją wewnętrzną, bezludną wyspę" - The Village Voice.

"Czerwony żółw" w kinach od 23 czerwca.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.