Trwa ładowanie...

Czy Indiana Jones istniał naprawdę?

Czy Indiana Jones istniał naprawdę?Źródło: AFP
dyu93xa

Czy Indiana Jones istniał naprawdę? Czy dom w Amityville rzeczywiście był nawiedzony? Czy przygody Jasona Bourne'a to jedynie literacka fikcja?

Ale kino! zaprasza na serię dokumentalną „Prawdziwa historia” odsłaniającą wydarzenia, jakie zainspirowały filmowców do nakręcenia 10 przebojów kina. Emisje od 2 kwietnia, w każdy piątek o 20:10.

Fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, fragmenty słynnych filmów, rozmowy z ekspertami – to wszystko elementy układanki, z której wyłania się obraz prawdy jeszcze bardziej ekscytującej niż filmowa fabuła. Każdy z omawianych tytułów jest klasyką swojego gatunku. I za każdym z nich stoją autentyczne zdarzenia: brawurowe ucieczki, wyrafinowane operacje szpiegowskie, niewyjaśnione zjawiska.

dyu93xa

W kwietniu ale kino! pokaże 5 pierwszych odcinków, w których twórcy serii spróbują odpowiedzieć na pytania, czy Indiana Jones istniał naprawdę i czy cykl o Jamesie Bondzie mógł być inspirowany biografią Iana Fleminga. Zbadają, kto naprawdę jest odpowiedzialny za aresztowanie Ala Capone'a, czy wydarzenia przedstawione w „Ucieczce z Alcatraz” faktycznie mogły mieć miejsce i czy przygody Jasona Bourne'a to obraz prawdziwego życia amerykańskich agentów.

Daty emisji:

2 kwietnia: „Prawdziwa historia - Indiana Jones”
9 kwietnia: „Prawdziwa historia - James Bond”
16 kwietnia: „Prawdziwa historia - Ucieczka z Alcatraz”
23 kwietnia: „Prawdziwa historia - Al Capone i Nietykalni”
30 kwietnia: „Prawdziwa historia - Tożsamość Bourne'a”

W pozostałych 5 odcinkach, które ale kino! wyświetli już w maju, autorzy serii spróbują odkryć, czy istnieje naukowe wytłumaczenie wydarzeń przedstawionych w „Egzorcyście”, co naprawdę działo się w nawiedzonym domu w Amityville i jak FBI rozpracowało mafię kontrolującą kasyna w Las Vegas. Przybliżą też historię kapitana radzieckiej łodzi podwodnej, która posłużyła za kanwę scenariusza filmu „Polowanie na Czerwony Październik”. Widzowie poznają również akta spraw, na których opiera się fabuła thrillera „Milczenie owiec”.

Zobacz także:

dyu93xa

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

dyu93xa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyu93xa