Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
dolina bogów
Materiał partnera
04-02-2020 11:48

"Dolina Bogów” z największymi gwiazdami kina. Premiera plakatu nowego filmu Lecha Majewskiego

27 marca do kin trafi polsko-hollywoodzka produkcja Lecha Majewskiego – "Dolina Bogów”. W rolach głównych występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea.

"Dolina Bogów” z największymi gwiazdami kina. Premiera plakatu nowego filmu Lecha MajewskiegoŹródło: Materiały prasowe
d4bjfju
d4bjfju

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: "Młyn i Krzyż”, "Angelus”, "Ogród rozkoszy ziemskich”, "Wojaczek” znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata, oszałamia efektami audiowizualnymi.

"Dolina Bogów” wykracza poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą ("Onirica”) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara® - Jana A.P. Kaczmarka.

- "Dolina Bogów”, to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości – mówi o swoim filmie reżyser.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Trzy wątki narracyjne kierują widza do tytułowej Doliny Bogów i prowokują do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów.

d4bjfju

Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem a publicznie pojawia się jedynie sporadycznie.

Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela.

- Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią - powiedział Malkovich o swoim udziale w "Dolinie Bogów”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

A Keir Dullea, główny bohater legendarnej "2001 Odysei Kosmicznej”, dodał: "Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka”.

Zdjęcia do filmu, powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge, oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar. "Dolina Bogów” trafi do kin już 27 marca. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

d4bjfju

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bjfju