Trwa ładowanie...

Dwie animacje i dwie polskie komedie od 20 stycznia w Kinie Orange

Dwie animacje i dwie polskie komedie będzie można obejrzeć od 20 stycznia podczas najdłuższej trasy Kina Orange - największego objazdowego kina w Polsce!
Share
Dwie animacje i dwie polskie komedie od 20 stycznia w Kinie Orange
Źródło: mat. promocyjne
d3w01dr

20 stycznia Kino Orange - największe objazdowe kino w Polsce - rusza w swoją najdłuższą trasę po kraju, aby w miejscowościach, w których nie ma kin stacjonarnych, wyświetlać najnowsze hity filmowe. Aż do końca lutego ekipy Kina Orange przemierzą Polskę wszerz i wzdłuż odwiedzając prawie 50 miejscowości. Będą to m. in. Lwówek Śląski, Warka, Szczytno, Giżycko, Węgorzewo, Drawsko Pomorskie, Bielsk Podlaski, Kazimierza Wielka, Strzelce Opolskie, Bolków, Milicz, Wolsztyn, Sucha Beskidzka, Hajnówka, Goniądz, Kościan, Koźmin Wielkopolski, Kamień Pomorski, Pelplin, Ostróda, Kalety, Staszów.

Tym razem repertuar Kina Orange to bogata oferta dla dzieci. Dwa fantastyczne filmy animowane to znakomita propozycja dla dzieci i całej rodziny na czas ferii zimowych.

" Latająca maszyna " - imponujące rozmachem i nowatorstwem animacji oraz efektów specjalnych, całkowicie zrealizowane w Polsce, nowe dzieło twórców nagrodzonej Oscarem® animacji „Piotruś i wilk”. Obrazowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu światowej sławy wirtuoza fortepianu Lang Langa. Przygodowy film dla całej rodziny zabiera widzów w emocjonującą podróż śladami najsłynniejszego polskiego kompozytora. Międzynarodowa koprodukcja zrealizowana w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Obraz, inspirowany pomysłem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Przewodniczącego Komitetu Obchodów Chopin 2010 Waldemara Dąbrowskiego i Dyrektor PISF pani Agnieszki Odorowicz, powstał by dotrzeć z muzyką Fryderyka Chopina do najmłodszych odbiorców na całym świecie.

d3w01dr

" Mniam! " - przygodowa opowieść o rekinie, któremu znudziły się specjały morskiej kuchni, więc zapragnął zejść na ląd i zapolować na kurczaki. Smakowite opowieści żółwicy Magdy (Magda Gessler), zachwalającej specjały kuchni „nadwodnego” świata, sprawiły, że dwa rekiny - Szczena (Piotr Fronczewski) i mały Olo (Marcin Hycnar) - poczuły smaka na kurczaka. Płetwiaści koneserzy drobiu rozpoczynają łowy na lądzie i sieją postrach w nadmorskich kurnikach, korzystając z rybokopa - machiny kroczącej skonstruowanej przez łebskiego głowonoga Doktora Mackensteina (Jerzy Kryszak). Do kontrataku ruszą zaprawieni w walkach kogutów mistrzowie kurate Kurczak Norris, Kurambo i Kukurychu (kabaret Ani Mru Mru).

Dla dorosłych widzów Kino Orange przywiezie ze sobą ekstremalną dawkę humoru w doborowej obsadzie, czyli polską komedię " Wyjazd integracyjny ". Trzej faceci (Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Jan Frycz) i piękna dziewczyna (Katarzyna Glinka). Ich losy połączy tytułowy wyjazd integracyjny, który kompletnie wymknie się spod kontroli… Tłumacząc genezę powstania filmu twórcy zapewniają, że niezależnie od wykonywanego zawodu czy upodobań każdy z nas doświadczył kiedyś zbiorowej integracji i wielu z sentymentem wspomina obowiązkowe zajęcia dzienne i nocne szaleństwa. Producenci nie mają jednak wątpliwości, że to co zdarzy się podczas filmowego „Wyjazdu integracyjnego”, przebije intensywnością reminiscencje każdego z widzów.

Kino Orange zaprasza także na pokazy filmu Waldemara Krzystka " 80 milionów ". To opowiedziana z humorem, pełna zaskakujących zwrotów akcji, historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, której nie powstydziliby się scenarzyści hollywoodzkich hitów. Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. W obsadzie gwiazdy młodego pokolenia: Filip Bobek, Krzysztof Czeczot, Marcin Bosak, Olga Frycz, Sonia Bohosiewicz.

A w Walentynki, specjalnie na tę okazję wyjątkowy film o miłości. Ale to na razie niespodzianka! ,

Trasa i bieżący repertuar dostępne są na stronie internetowej www.KinoOrange.pl. Opisy filmów, plakaty i zwiastuny dostępne są na naszym ftpie: http://prasa.kinoorange.pl/

ZOBACZ TAKŻE:
Polskie komedie

d3w01dr

Podziel się opinią

Share
d3w01dr
d3w01dr