Trwa ładowanie...

Dziennikarze zachwyceni nowym "Halloween". "Najlepsza część od czasu oryginału!"

W sobotę późnym wieczorem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto pokazano "Halloween" Davida Gordona Greena. Goście imprezy nie kryją euforii. W sieci są już pierwsze komentarze. I wszytko wskazuje na to, że warto było czekać 40 lat.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dziennikarze zachwyceni nowym "Halloween". "Najlepsza część od czasu oryginału!"Źródło: Materiały prasowe
d4cf49i
d4cf49i

W Toronto na scenie pojawiała się odtwórczyni głównej roli, legendarna "scream queen" – Jamie Lee Curtis. 59-letnia aktorka po raz kolejny wcieliła się w Laurie Strode prześladowaną przez zamaskowanego mordercę. Sam Michael Myers też był obecny, strasząc przybyłych na pokaz widzów.

Fabuła skupia się na ostatniej walce Laurie Strode i jej prześladowcy, który właśnie uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze. Bohaterka Jamie Lee Curtis jest już babcią, ale dla bezpieczeństwa zerwała kontakt z córką i wnuczką.

- To jest przede wszystkim film traumie. Traumie, która dotknęła całe pokolenie – mówiła aktorka podczas spotkania z dziennikarzami. Ich reakcje są w wielkiej mierze bardzo pozytywne.

Perri Nemiroff z Collidera pisze, że film jest "bezwzględny" i zawiera "pełen pakiet atrakcji", jakie powinien mieć rasowy horror. Z kolei krytyk Scott Menzel stwierdził, że "to najlepsze Halloween od czasu oryginału", i że bawił się wyśmienicie.

ZOBACZ TEŻ: 2. zwiastun "Halloween"

Redaktor naczelny serwisu Rotten Tomatoes Jeole Meares mówi, że film Davida Gordona Greena "miażdży" i dostarcza fanom serii tego samego, co "Przebudzenie Mocy" wyznawcom "Gwiezdnych wojen". Z tym porównaniem zgodziła się Emma Stefansky z "Vanity Fair", a reporter Jeff Sneider przyznał, że podczas seansu "nieźle się wystraszył".

d4cf49i

Choć "Halloween" Davida Gordona Greena to technicznie rzecz biorąc 11. odsłona serii, to chronologicznie jego film jest 2. częścią cyklu, która rozgrywa się dokładnie 40 lat po strasznych wydarzeniach z 1978 r.

W pisaniu scenariusza Greenowi pomogli Jeff Fradley i Danny McBride. Muzykę skomponował John Carpenter, czyli reżyser pierwszego "Halloween" i legenda kina grozy lat 70 i 80. W Michaela Myersa ponownie wcielił się Nick Castle. "Halloween" wejdzie do polskich kin już 26 października.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4cf49i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cf49i