Trwa ładowanie...
lokator
10-04-2009 16:58

Ekskluzywna kolekcja Alfreda Hitchcocka - wczesne filmy mistrza

Ekskluzywna kolekcja Alfreda Hitchcocka - wczesne filmy mistrza
d2hvtx3
d2hvtx3

W sklepach pojawiła się specjalna kolekcja filmów Alfreda Hitchcocka, nakręconych w latach 1926-1938, gdy reżyser mieszkał i tworzył w rodzinnej Anglii. Kolekcja zawiera siedem filmów oraz film dokumentalny portretujący działalność filmową Hitchcocka we wczesnym okresie jego twórczości.

Każdy film zostanie wydany na osobnej płycie DVD w opakowaniu Digipak. Ponadto na jesień 2009 planowany jest wydanie BOX zatytułowane: „Alfred Hitchcock: Wczesne filmy mistrza”, zawierający wszystkie filmy oraz materiały dodatkowe.

W pierwszej kolejności, w kwietniu, zostały wydane trzy filmy mistrza: "Lokator", "Starsza Pani znika" oraz "39 kroków". Z kolei w maju do kolekcji dołączą: "Sabotaż", "Młody i niewinny", "Człowiek, który wiedział za dużo" i "Na równi pochyłej".

Wirtualna Polska jest patronem kolekcji filmów Alfreda Hitchcocka. Zapraszamy do zapoznania się z opisem tytułów, które znajdą się w kolekcji.Zapraszamy do zapoznania się z opisem tytułów, które znajdą się w kolekcji. Filmy mające premierę w kwietniu 2009

"Lokator" - Daisy jest atrakcyjną blondynką i pracuje jako modelka. Słysząc o siódmej już ofierze „Mściciela”, który regularnie co wtorek zabija jasnowłose dziewczęta, Daisy postanawia przenieść się do domu rodziców. Tutaj częstym ich gościem jest Joe – inspektor policji - który czyni zaloty wobec Daisy.

d2hvtx3

W tym samym czasie rodzice wynajmują pokój tajemniczemu lokatorowi. Choć jego zachowanie jest dość dziwne, Daisy udaje się z nim zaprzyjaźnić, ku zniecierpliwieniu Joe’go. Pewnego wtorku, pod nieobecność lokatora, Joe przeszukuje jego pokój, znajdując dowody jego prawdziwej tożsamości…

Film jest oparty na motywach wydarzeń związanych z morderczą działalnością Kuby Rozpruwacza w Londynie u schyłku XIX wieku.

"Lokator" jest jednym z pierwszych filmów Alfreda Hitchcocka, w którym zdecydowanie daje znać o sobie jego kunszt reżyserski. Za pomocą prostych środków, m.in. starannej gry czasem, potrafił stworzyć przejmującą atmosferę nadchodzącego nieszczęścia oraz błyskotliwie ukazać środowisko londyńskich warstw niższych.

"Starsza Pani znika" - Podczas podróży pociągiem młoda dziewczyna Iris Henderson nawiązuje znajomość z pewną sympatyczną starszą panią, która wkrótce tajemniczo znika ze swojego przedziału. Nie mogąc jej nigdzie odnaleźć, Iris prosi o pomoc współpasażerów. Okazuje się jednak, że nikt prócz Iris nie widział staruszki w pociągu. Uznając swoje spotkanie za halucynację, Iris daje się przekonać, że starsza pani była jedynie wytworem jej wyobraźni.

d2hvtx3

Wkrótce jednak wychodzi na jaw, że tajemnicze zniknięcie jest częścią skomplikowanej i śmiertelnie niebezpiecznej intrygi, jaka ma miejsce na pokładzie pociągu…

Doskonały film mistrza suspensu, zrealizowany w Wielkiej Brytanii jeszcze przed karierą w Ameryce. Film ten doczekał się wielu remake’ów.

"39 kroków" - Pewnego wieczoru Richard Henney ogląda spektakl w jednym z teatrów w Londynie. Przedstawienie przerywają strzały. W czasie ewakuacji widzów, Richard poznaje Anabellę, która przerażona prosi go o pomoc. Richard zabiera dziewczynę do swojego mieszkania, nie zdając sobie sprawy, że oboje są śledzeni.

d2hvtx3

Anabelle jeszcze tej samej nocy zostaje zamordowana w mieszkaniu Richarda. Ścigany przez policję Henney musi sam rozwikłać tajemnicę jej morderstwa, ponieważ tylko w ten sposób oczyści się z ciążących na nim podejrzeń... Filmy mające premierę w maju 2009

"Sabotaż" - Trzymający w napięciu thriller Alfreda Hitchcocka, na motywach powieści Josepha Conrada. Verloc, właściciel niewielkiego kina, na pozór wydaje się normalnym człowiekiem. Tymczasem jest członkiem tajnej organizacji terrorystycznej, organizującej zamachy w Londynie. Ich najnowszy plan to zamach bombowy na londyńskie metro.

Mimo, że policja drepcze Verlocowi po piętach, udaje mu się zorganizować i wysłać ładunek wybuchowy z zapalnikiem czasowym na stację Piccadily Circus. Jednak niczego nieświadomy posłaniec z bombą utyka w korku ulicznym… Przypadkowy zbieg okoliczności sprawia, że Verloca spotyka niespodziewana kara…

d2hvtx3

"Młody i niewinny" - Na plaży zostają znalezione zwłoki znanej aktorki, uduszonej paskiem. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności podejrzenie pada na młodzieńca Roberta Tisdalla – kochanka aktorki, którego wcześniej zauważono w pobliżu zwłok. Nie widząc innego sposobu wykazania swej niewinności, Tisdall ucieka z sądu i z pomocą córki komisarza próbuje na własną rękę znaleźć mordercę.

Film stanowi adaptację powieści Josephine Tey. Hitchcock tradycyjnie wprowadza do swego obrazu, obok elementów typowych dla thrillera, również sporo elementów humorystycznych.

"Człowiek, który wiedział za dużo" - Ten film to jeden z najlepszych filmów Hitchcocka z wczesnego okresu twórczości, pełen słynnych scen, które przeszły do historii kina.

d2hvtx3

Podczas wakacji w Szwajcarii, Jill Lawrence i jej mąż Bob przypadkowo poznają mężczyznę, który okazuje się tajnym agentem. Podczas wieczorku tanecznego zostaje on zastrzelony. Tuż przed śmiercią jednak, agent zdoła przekazać małżeństwu ważną informację. Wkrótce potem zostaje porwana córka państwa Lawrence, co ma zagwarantować ich milczenie. Jill i Bob wracają do Londynu, by samemu wziąć sprawy w swoje ręce…

"Na równi pochyłej" - Roddy - uczeń szkoły dla bogatych chłopców zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież i karnie wyrzucony ze szkoły. Nie chcąc wydać przyjaciela, który popełnił tą kradzież, przyjmuje karę i wraca do domu. Tam, w reakcji na wściekłość ojca, podejmuje decyzję o porzuceniu domu. Od tej pory zaczyna się jego tragiczna wędrówka, podczas której stacza się na samo dno społeczne i moralne. Czy gdy dowiedzie swej niewinności, jego życie przybierze ponownie szczęśliwy obrót?

Jest to jeden z pierwszych niemych filmów Alfreda Hitchcocka. Na płycie wraz z filmem znajduje się również dodatek – film dokumentalny, ukazujący wczesne lata życia twórczości Alfreda Hitchcocka.

d2hvtx3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvtx3