Trwa ładowanie...

"Ekstradycja" powraca w zrekonstruowanej wersji. Premiera już 11 maja

Jeden z najpopularniejszych seriali lat 90. został poddany cyfrowej rekonstrukcji i doczeka się ponownej premiery w TVP. Kolejne odcinki będą emitowane w każdy piątek.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marek Kondrat wcielał się w Olgierda Halskiego
Marek Kondrat wcielał się w Olgierda HalskiegoŹródło: Materiały prasowe
d4g4urh

Jak podają Wirtualne Media, rekonstrukcję obrazu i dźwięku przeprowadzono w Ośrodku Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej, w ramach programu POPC "Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.".

Przy pracach rekonstrukcyjnych brał udział Piotr Wojtowicz, autor zdjęć do "Ekstradycji". Pod jego nadzorem przygotowano nową wersję kolorystyczną i przeformatowaną do 16:9.

"Ekstradycja" doczekała się 25 odcinków podzielonych na trzy sezony. Premiera pierwszego epizodu w zrekonstruowanej wersji zadebiutuje na antenie TVP HD 11 maja o 21:35. Kolejne będą emitowane co piątek, a także trafią na platformę vod.tvp.pl.

d4g4urh

"Ekstradycja" to serial emitowany w latach 1995 – 1999, którego reżyserem był Wojciech Wójcik. Główny bohater, komendant policji Olgierd Halski (Marek Kondrat) tropi handlarzy narkotyków i rosyjską mafię. Walczy także z korupcją w polskich urzędach. Serial obrazuje przemiany w ustroju społecznym na początku tzw. III RP. Można w nim było zobaczyć mechanizmy działania policji, a także Urzędu Ochrony Państwa.

Przystosowanie "Ekstradycji" do formatu HD to tylko jeden z projektów w ramach "Digitalizacji Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.". Do końca roku na liście zrekonstruowanych filmów i seriali ma się pojawić aż 836 tytułów. Wartość projektu wynosi 80 mln 780 tys. zł., z czego blisko 60 mln zł. to wkład Funduszy Europejskich.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4g4urh

Podziel się opinią

Share
d4g4urh
d4g4urh