Trwa ładowanie...
d4kvmj2

EnergaCAMERIMAGE z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

26.edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE została uhonorowana Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już kolejna nagroda, którą zdobyli organizatorzy festiwalu
To już kolejna nagroda, którą zdobyli organizatorzy festiwalu (Materiały prasowe)
d4kvmj2

W ramach 44. Edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, odbyła się uroczystość rozdania nagród, na której obecny był Dyrektor Festiwalu, Marek Żydowicz. Odbierając nagrodę, Dyrektor Festiwalu zadedykował ją mieszkańcom Torunia.

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej.

Zobacz też: EnergaCAMERIMAGE 2019: Ujawniono plakat promujący wydarzenie

d4kvmj2

Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury.

Festiwal został wyróżniony przez Instytut już po raz trzeci: podczas pierwszej edycji w 2008 roku otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe, a w roku 2012 - Nagrodę Specjalną.

Zobacz też: Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE: Wiemy kto dostanie nagrodę specjalną

d4kvmj2

Podziel się opinią

Share
d4kvmj2
d4kvmj2