Trwa ładowanie...

EnergaCAMERIMAGE z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

26.edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE została uhonorowana Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe.

Share
EnergaCAMERIMAGE z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki FilmowejŹródło: Materiały prasowe
d2mxdfx

W ramach 44. Edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, odbyła się uroczystość rozdania nagród, na której obecny był Dyrektor Festiwalu, Marek Żydowicz. Odbierając nagrodę, Dyrektor Festiwalu zadedykował ją mieszkańcom Torunia.

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej.

Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury.

Festiwal został wyróżniony przez Instytut już po raz trzeci: podczas pierwszej edycji w 2008 roku otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Międzynarodowe Wydarzenie Filmowe, a w roku 2012 - Nagrodę Specjalną.

d2mxdfx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mxdfx
d2mxdfx