Trwa ładowanie...

Festiwalu Muzyki Filmowej na 95 procent nie będzie

Festiwalu Muzyki Filmowej na 95 procent nie będzie
d3mpe4s
d3mpe4s

Selector i Coke Live Festiwal oraz filmowy Off Plus Kamera to priorytety dla Krakowa. Nie ma więc wielkiego zagrożenia, że któryś z tych festiwali się nie odbędzie. Gorzej sprawa ma się z Festiwalem Muzyki Filmowej.

Po tym jak radni Platformy Obywatelskiej okroili budżet Krakowskiego Biura Festiwalowego pod znakiem zapytania stanęły duże imprezy w mieście. Wśród najbardziej zagrożonych znalazł się Festiwal Muzyki Filmowej.

- Mamy ustalone priorytety: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Off Plus Camera, Selector Festival i Coke Live Music Festival, czyli imprezy o największym znaczeniu promocyjnym, wizerunkowym, oddźwięku medialnym, ale też te, które dosyć dużo pieniędzy ze sobą przynoszą - komentuje na łamach "Gazety Wyborczej" Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa. - (...) Na pewno nie będzie w tradycyjnej formule Wianków ani Sylwestra z gwiazdami, czy też mniejszych wydarzeń w rodzaju koncertu na Święto Miasta na Rynku Głównym. Z dużych festiwali najbardziej zagrożony jest w tej chwili Festiwal Muzyki Filmowej, robiony w 100 procentach bez zewnętrznego finansowania. Bardzo w organizację angażuje się RMF, ale nie daje pieniędzy. Na 95 procent mogę dziś powiedzieć, że tego festiwalu nie będzie.

Wiceprezydent podkreśla jednak, że na chwilę obecną wszystko zależy od dotacji zewnętrznych oraz przywrócenia środków do budżetu KBF-u. - ArtBoom, Off Plus Camera, Selector, Coke, Boska Komedia i Festiwal Conrada są zagrożone - wyjaśnia. - Najważniejsze imprezy obronimy przy założeniu, że otrzymamy duże dotacje zewnętrzne, a radni podwyższą budżet KBF. Żeby realne stało się zorganizowanie grupy najważniejszych festiwali, radni muszą przywrócić do budżetu biura 5 milionów złotych.

Decyzje dotyczące organizacji festiwali zostaną podjęte w najbliższych tygodniach.

d3mpe4s

Przypomnijmy, że na festiwalach Selector i Coke Live w miniony latach wystąpili Kanye West, 50 Cent, Interpol, Muse, Jay-Z, Rihanna, The Chemical Brothers, The Prodigy, The Killers Franz Fredinand, La Roux, Faithless, Thievery Corporation czy Ladytron.

Off Camera to festiwal kina niezależnego, na którego ubiegłorocznej edycji gościł Peter Weir.

Festiwal Muzyki Filmowej to impreza dedykowana w całości muzyce tworzonej na potrzeby obrazu filmowego. Do tej pory odbyły się cztery edycje.
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d3mpe4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mpe4s