Trwa ładowanie...

Film Grzegorza Królikiewicza na festiwalu w USA

Share
Film Grzegorza Królikiewicza na festiwalu w USAŹródło: East
di0xfn2

Reżyser filmu *"Sąsiady"Grzegorz Królikiewicz zaproszony został na festiwal filmowy TRUE/FALSE do miasta Columbia w stanie Missouri w USA. Już w czwartek, 5 marca w ramach tego wydarzenia pokazane zostanie "Na wylot" – jego dzieło z 1972 roku.*

Mistrz awangardy – Grzegorz Królikiewicz powraca po 20 latach nieobecności na wielkich ekranach. Od 20 marca polscy widzowie będą mogli zobaczyć w kinach jego najnowszy film „Sąsiady”, z bardzo nietypową obsadą, w której skład wchodzą m.in.: Anna Mucha, Mariusz Pudzianowski, Marek Dyjak, Katarzyna Herman, Jacek Poniedziałek, czy niedawny laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Orła Piotr Głowacki.

Na ponad dwa tygodnie przed premierą nowej produkcji, reżyser wyruszył za ocean ze swoim filmem „Na wylot” z 1972 roku. Grzegorz Królikiewicz zaproszony został bowiem na festiwal TRUE/FALSE w mieście Columbia w stanie Missouri w USA.

fot. AKPA

di0xfn2

Dwa lata temu, w ramach tego wydarzenia, została utworzona sekcja Neither/Nor. Jest ona przeglądem historycznym, poświęconym ważnym filmom zagranicznym. Obecne trzecie wydanie dedykowane jest wybitnym produkcjom polskim. 5 marca na otwartym pokazie widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Na wylot” Królikiewicza. Jak napisał organizator w liście do reżysera: „jesteśmy przekonani, że Pana filmy, które pokażemy na Festiwalu, będą rewelacją dla naszych widzów”. Po pokazie odbędzie się panel dyskusyjny, gdzie zebrani na nim ludzie będą mogli zaznajomić się z osobą mistrza i jego spojrzeniem na sztukę.

"Sąsiady" w kinach od 20 marca.

di0xfn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di0xfn2
di0xfn2