Trwa ładowanie...
du55lu9

Film, którego boi się Disney. Widzowie nigdy go nie zobaczą

Szef Disneya potwierdził na zebraniu z akcjonariuszami, że na platformę Disney+ nigdy nie trafi film "Pieśń Południa". I trudno się dziwić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Są filmy, do których Disney nie chce się przyznać
Są filmy, do których Disney nie chce się przyznać (Getty Images)
du55lu9

Bob Iger, który szefuje The Walt Disney Company od 2005 r., przyznał, że na Disney+ nie wyląduje cała biblioteka kultowej wytwórni.

Chodzi m.in. o film "Pieśń Południa" (org. "Song of the South") w reżyserii Harve'a Fostera i Wilfreda Jacksona, który miał premierę w 1946 r.

"Pieśń Południa" to musical familijny z elementami animacji rozgrywający się tuż po Wojnie Secesyjnej na plantacji w stanie Georgia. Na film składają się trzy historie, które wujek Remus (James Baskett) opowiada swojemu siostrzeńcowi.

du55lu9

ZOBACZ TEŻ: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

W USA film nigdy nie trafił do dystrybucji (VHS/DVD) i od lat budzi mnóstwo kontrowersji. "Pieśni Południa" zarzuca się rasizm i operowanie krzywdzącymi stereotypami dotyczącymi ciemnoskórych obywateli Ameryki Północnej.

- Czuję, że tak długo, jak jestem prezesem, "Pieśń Południa", nawet z odpowiednią adnotacją, nie jest odpowiednim filmem na dzisiejsze czasy - powiedział na walnym Bob Iger.

du55lu9

"Pieśń Południa" to nie pierwszy film, z którym wytwórnia ma problem po starcie platformy Disney+.

Rasizm zarzucono m.in. filmom "Dumbo" i "Aryskotraci", w których znalazły się rasistowski aluzje do akcentu niektórych postaci.

Aby się bronić przed atakami, Disney do problematycznych produkcji dołącza przed filmem odpowiednie adnotacje, informujące, że zawierają one przestarzałe spojrzenie na pewne sprawy kulturowe.

du55lu9

Podziel się opinią

Share
du55lu9
du55lu9