Trwa ładowanie...

Film o Violetcie Villas. Trwają zdjęcia próbne. Kto zagra główną rolę?

Była jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny muzycznej. Nareszcie doczekamy się filmu na jej temat. Nie będzie to jednak klasyczna biografia. - Chcę pokazać mało znaną twarz Violetty Villas - mówi Karolina Bielawska. Reżyserka zapowiada, że opowie o początkach kariery słynnej divy i jej relacji z synem. I choć na ogłoszenie tego, kto wcieli się w Villas jest jeszcze za wcześnie, dowiedzieliśmy się jakiej aktorki szuka reżyserka.

Share
Film o Violetcie Villas. Trwają zdjęcia próbne. Kto zagra główną rolę?Źródło: Getty Images
dmk48va

- Fascynuje mnie postać Violetty Villas: jej głos i osobowość. Była osobą pełną sprzeczności: pierwotna, zmysłowa, naiwna i dzika. Pochodziła z biednej rodziny mieszkającej na prowincji, ale podbiła świat swoim talentem i zapłaciła za to olbrzymią cenę. Jej historia jest dla mnie opowieścią o polskiej Marilyn Monroe - mówi Karolina Bielawska w rozmowie z Wirtualną Polską.

Akcja filmu będzie rozgrywała się w latach 1960-1972. Reżyserce, nagradzanej dokumentalistce ("Mów mi Marianna"), zależy na oddaniu realiów historycznych i obyczajowych. W pracę nad scenariuszem włączył się syn Violetty Villas, Krzysztof Gospodarek. Jego relacja z matką ma być ważnym elementem opowieści. - Zależy mi na autentyczności tej historii, dlatego zdanie syna Violetty Villas jest dla mnie bardzo ważne, z pewnością uwzględnię jego opinię przy wyborze aktorki do głównej roli. Robimy ten film wspólnie.

Kto zagra główną rolę?

Media plotkarskie typują do głównej roli Annę Ilczuk, Margaret i Izę Miko, ale reżyserka stanowczo stwierdza, że jest za wcześnie na konkrety. - Jesteśmy na etapie castingów. Wybiorę aktorkę, która będzie najbardziej wiarygodna dla historii, którą opowiadam - tłumaczy Bielawska.

dmk48va

Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Zdjęcia kręcone będą w Polsce i USA, są zaplanowana na 2018 r.

Violetta Villas żyła w latach 1938 - 2011. Uważana jest za legendę polskiej muzyki. Miała słuch absolutny. Uczyła się śpiewu operowego, ale los sprawił, że znalazła się na estradzie. Występowała m.in. w Polsce, Francji i USA. Sporadycznie pojawiała się przed kamerą, m.in. w filmach "Klub profesora Tutki" Andrzeja Kondratiuka i "Dzięcioł" Jerzego Gruzy.

PAP
Źródło: PAP
Getty Images
Źródło: Getty Images
PAP
Źródło: PAP
dmk48va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmk48va
dmk48va