Trwa ładowanie...

Filmowe weekendy z Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013

Filmowe weekendy z Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013Źródło: Kino Orange
d2hah9f
d2hah9f

Repertuar festiwalu Orange Kino Letnie 2013 to filmy wyjątkowe, obsypane nagrodami, ulubieńcy publiczności oraz filmowe "perełki" wybrane specjalnie dla festiwalowej publiczności. W najbliższy weekend, 16-18 sierpnia, widzowie zobaczą filmy oscarowe „The Social Network” i „Moulin Rouge” oraz filmową adaptację powieści Thomasa Hardy'ego „Triszna. Pragnienie miłości”.

„The Social Network” to historia powstania, najpopularniejszego portalu społecznościowego, Facebooka. Komputerowy geniusz z Harvardu zakłada stronę thefacebook.com, która nieoczekiwanie bije rekordy popularności . Film wyreżyserował David Fincher, jeden z najciekawszych reżyserów ostatnich lat, twórca takich obrazów jak "Siedem" czy "Podziemny krąg", a sam film zdobył ponad trzydzieści nagród filmowych, w tym trzy Oscary i cztery Złote Globy. „The Social Network” zaprezentowany zostanie w piątkowym cyklu „Amerykańskie opowieści”, w którym widzowie festiwalu zobaczą jeszcze: „Niesamowitego Spider-mana” oraz „Django” Quentina Tarantino.

„Moulin Rouge”, utrzymany w konwencji musicalu, to olśniewająca wizualnie i muzycznie opowieść o miłości, w której obok takich gwiazd jak Nicole Kidman czy Ewan McGregor pojawił się polski aktor Jacek Koman. „Moulin Rouge” zostanie pokazany w ramach sobotniego cyklu „Wielkie historie miłosne”, w którym będzie można zobaczyć jeszcze najnowszą adaptację powieści Jane Austen „Dumę i uprzedzenie” z Keirą Knightley oraz uwspółcześnioną wersję, jednego z najsłynniejszych dramatów Williama Szekspira, „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio i Claire Danes w rolach tytułowych.

Na koniec weekendu, w niedzielę, w cyklu inspirowanym serialem telewizji TVN o podróżach Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”, publiczność festiwalowa zobaczy film „Triszna. Pragnienie miłości” w reż. Michaela Winterbottoma. To, przesiąknięte atmosferą Indii, współczesne "love story” sfilmowane zostało w naturalnej i zachwycającej scenerii hinduskiego Radżastanu. W ramach niedzielnego cyklu pokazany zostanie także wielki przebój kinowy, z Julią Roberts w roli głównej, „Jedz, módl się i kochaj”.

Zapraszamy! Odkrywajcie te filmy na nowo!

Pełny repertuar oraz szczegółowe informacje o tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć pod adresem www.OrangeKinoLetnie.wp.pl oraz w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony.

Zapraszamy do udziału w Plebiscycie Publiczności na Najlepszy Film Festiwalu - wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody: Najnowszy tablet i smartfon Xperia™Z marki Sony oraz nowoczesna ławka plenerowa Astrini Design z podpisami gwiazd filmowych Orange Kino Letnie.

d2hah9f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hah9f