Trwa ładowanie...

Filmowy numer jeden w polskich kinach. Tylko "Ciemniejsza strona Greya" była popularniejsza [POLSKI BOX OFFICE]

Padł kolejny rekord w polskich kinach. „Szybkich i wściekłych 8” w reżyserii F. Gary'egp Graya obejrzało w premierowy weekend 350 345 osób. Tym samym widzowie zostawili w kasach ponad 8 mln zł.

Share
Filmowy numer jeden w polskich kinach. Tylko "Ciemniejsza strona Greya" była popularniejsza  [POLSKI BOX OFFICE]Źródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe
d3x259j

Łącznie z pokazami przedpremierowymi ósmą część samochodowej sagi obejrzało 470 054 widzów (ponad 10,5 mln zł). Jest to drugi wynik otwarcia w 2017 roku - „Ciemniejszą Stronę Greya” zobaczyło 500,757 widzów (10,9 mln zł).
Dla przypomnienia „Szybkich i Wściekłych 7” obejrzało w premierowy weekend dwa lata temu 390,5 widzów (7,9 mln zł)

- Samochody spadające z nieba jak deszcz. Samochody na lodzie. Płonący samochód w pościgu na ulicach Hawany. Samochody w monstrualnej kraksie na Manhattanie. Supermarket z samochodami. Samochody kontra pocisk jądrowy. W “Szybkich i wściekłych” wiele już widzieliśmy, ale w ósmej części twórcy osiągnęli najwyższe obroty kina wysokooktanowego – pisze recenzent WP Łukasz Knap, przyznając ocenę 8/10.

"Szybcy i wściekli" to jedna z najbardziej dochodowych serii filmowych w historii. Do tej pory produkcje tworzące jedyną w swoim rodzaju samochodową sagę zarobiły na siebie łącznie około 4 mld dol. stając się tym samym największą franczyzą studia Universal.

Fabuła "Szybkich i wściekłych 8":

Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowymmiodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa. Bohaterowie przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3x259j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x259j