Francuski minister obrony oburzony filmem Marvela. "Stanowczo potępiam"
Francuski minister obrony Sebastien Lecornu nie jest zachwycony przedostatnim filmem Marvela "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". W mediach społecznościowych ostro skrytykował produkcję, potępiając pewien szczegół. O co chodzi?
"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" skupia się na tym, co dzieje się z tytułowym państwem po śmierci króla T'Challi. W jednym z głównych wątków filmu królowa Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye i Dora Milaje stają w obronie swojego ludu przed interwencją światowych mocarstw, które przy okazji są bardzo zainteresowane jego zasobami. W pewnym momencie widzimy, jak grupa francuskojęzycznych najemników próbuje wykraść cenny surowiec związany z Wakandą, czyli vibranium.
Francuski dziennikarz Jean Bexon spostrzegł, że mundury napastników mocno przypominają te, które żołnierze francuskiej armii nosili w trakcie wojny w Zatoce Perskiej w 1991 r.
"W najnowszej amerykańskiej produkcji Marvela ('Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu') źli francuscy najemnicy, którzy działają w Mali, są przebrani za żołnierzy uczestniczących w Operacji Barkhane" - napisał na Twitterze.
Francuski minister obrony Sebastien Lecornu postanowił odnieść się do tej rewelacji, publikując mocną odpowiedź.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz: Największe hity Netfliksa. Nadal przyciągają przed ekrany
"Stanowczo potępiam to fałszywe i wprowadzające w błąd przedstawienie naszych sił zbrojnych. Myślami jestem przy 58 francuskich żołnierzach, którzy zginęli w obronie Mali przed islamistycznymi grupami terrorystycznymi. Składam im hołd" - czytamy. Jego tweet zebrał 10 tys. polubień i ponad 2 tys. udostępnień.
Przypomnijmy, że "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" trafiła do kin 11 listopada. Film Ryana Cooglera zebrał niezłe recenzje i dobrze poradził sobie w kinach, zarabiając 855 mln dol. ale nie był to tak duży sukces komercyjny i artystyczny, gdy porównamy go z poprzednim filmem o Czarnej Panterze z 2018 r. Tamten obraz zgarnął 1,38 mld dolarów wpływów i był pierwszym dziełem superbohaterskim, które otrzymało nominację do Oscara w kategorii najlepszy film.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o masakrowaniu "Znachora", najgorszych filmach na walentynki i polskich erotykach, które podbijają świat (a nie powinny). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.