Trwa ładowanie...

''Frankenweenie'': Jedna z najlepszych animacji XXI wieku wchodzi do kin [wideo]

Share
''Frankenweenie'': Jedna z najlepszych animacji XXI wieku wchodzi do kin [wideo]
Źródło: Walt Disney Pictures
d6h842r

Tim Burton jest niekwestionowanym mistrzem wyobraźni, ale i animacji poklatkowej, jednej z najstarszych technik animacji, wymagającej niezwykłej precyzji, zaangażowanie sztabu ludzi i przede wszystkim czasu – jeden animator jest w stanie stworzyć tylko 5 sekund animacji na tydzień!

Wykorzystując tę właśnie technikę Burton stworzył swe kultowe dzieła „Miasteczko Halloween” i „Gnijąca pannę młodą”, teraz dołączy do nich jego najnowszy film – wyprodukowana przez Disneya animowana komedia z dreszczykiem „Frankenweenie”, która trafi do kin już 7 grudnia.

Zrealizowany w technologii Disney Digital 3D „Frankenweenie” to opowieść o małym chłopcu, jego psie i przyjaźni, jaka ich połączyła. Wiktor traci nagle swojego ukochanego przyjaciela, psa o imieniu Korek. Chłopiec wykorzystuje potęgę nauki, by przywrócić swego pupila do świata żywych. Po na pozór udanym eksperymencie stara się ukryć pozszywanego domowymi metodami czworonoga. Ten jednak ucieka i wkrótce wszyscy dowiadują się, że czasem szybki powrót do zdrowia może mieć potworne skutki.

Ta ponadczasowa historia niezwykłej przyjaźni Wiktora i Korka zbiera doskonałe recenzje na całym świecie.

„Frankenweenie” w kinach już od 7 grudnia! Film dostępny w polskiej wersji językowej lub z napisami

d6h842r

Podziel się opinią

Share
d6h842r
d6h842r