Trwa ładowanie...
d31j52g

George Clooney ma gest. Dał ponad milion dolarów na walkę i ofiary koronawirusa

George Clooney i jego żona Amal dołączyli do grona gwiazd, które przeznaczyły część swojej fortuny na walkę i przeciwdziałanie skutkom pandemii. Za jednym zamachem wsparli kilka różnorodnych organizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George i Amal są małżeństwem od 2014 r.
George i Amal są małżeństwem od 2014 r. (Getty Images)
d31j52g

Robert i Anna Lewandowscy, Arnold Schwarzenegger, Gwyneth Paltrow, Pink to tylko kilka gwiazd, które przeznaczyły miliony dolarów lub euro na pomoc w czasie pandemii koronawirusa. Równie hojnym gestem wykazał się George Clooney i jego żona Amal. Z ich prywatnego funduszu wypłacono łącznie 1,05 mln dol., które wesprą działanie sześciu podmiotów.

Obejrzyj: jak gwiazdy spędzają kwarantannę

250 tys. dol. zasili budżet Motion Picture & Television Fund. Clooney jest w radzie nadzorczej MPTF, które wspiera ludzi z branży filmowej i telewizyjnej, znajdujących się teraz w bardzo trudnej sytuacji. Nie mówimy tu o gwiazdach zamkniętych w posiadłościach z widokiem na ocean, ale o szeregowych członkach ekip filmowych, pracownikach technicznych itp.

d31j52g

Kolejne 250 tys. trafi do SAG-AFTRA, czyli gildii aktorów występujących na ekranie i pracowników radiowych. Gildia zrzesza ponad 100 tys. członków. Najbardziej potrzebującym zostanie zapewniona pomoc medyczna, żywność czy ubezpieczenie.

The Mayor’s Fund for Los Angeles także dostanie od Clooneyów 250 tys. dol. Fundusz jest organizacją non-profit, która wspiera potrzebujących mieszkańców Miasta Aniołów.

George i Amal są małżeństwem od 2014 r. Getty Images
George i Amal są małżeństwem od 2014 r. (Getty Images)

Pozostałą kwotę 300 tys. dol. gwiazdorska para rozdzieli między Libański Bank Żywności, NHS (brytyjską służbę zdrowia) i szpitale we włoskim regionie Lombardii.

d31j52g

Przypomnijmy, że w zeszłym roku George Clooney wypadł z listy 10 najlepiej opłacanych aktorów. Na podium znaleźli się wówczas Dwayne Johnson (89 mln dol.), Chris Hemsworth (74 mln dol.) i Robert Downey Jr. (66 mln dol.). Ale jeszcze w 2018 r. Clooney mógł się pochwalić zarobkami na poziomie 239 mln dol. Był to jednak efekt sprzedaży firmy produkującej tequilę Casamigos, którą aktor założył w 2013 r.

d31j52g

Podziel się opinią

Share
d31j52g
d31j52g