Trwa ładowanie...
dc948bj

George Clooney najlepiej zarabiającym aktorem – Forbes opublikował ranking

Forbes opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorów w ostatnim roku. Na szczycie listy – George Clooney. Co ciekawe, aktor nie zagrał ostatnio w ani jednym filmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George Clooney najlepiej zarabiającym aktorem – Forbes opublikował ranking
George Clooney najlepiej zarabiającym aktorem – Forbes opublikował ranking (Getty Images)
dc948bj

George Clooney zarabia najwięcej – ranking Forbesa

Według najnowszego raportu Forbesa, najlepiej opłacanym aktorem świata jest George Clooney. Od czerwca 2017 do czerwca 2018 aktor zarobił 239 milionów dolarów. Co ciekawe – ten wynik nie jest spowodowany pracą w filmie.

Znaczna część zarobków George’a Clooneya pochodzi ze sprzedaży Tequilli. Niedawno aktor sprzedał swoją firmę Casamigos (którą prowadził wraz z Rande Gerberem i Michaelem Meldmanem), która zajmowała się produkcją tequilli. Brytyjski producent napojów alkoholowych kupił ją za miliard dolarów.

dc948bj

George Clooney od dłuższego czasu zajmuje się również produkcją filmów.

Najlepiej zarabiający aktorzy – ranking Forbesa

Na drugim miejscu najlepiej zarabiającym aktorem okazał się Dwayne Johnson, który w sezonie 2017/2018 zarobił 124 milionów dolarów.

Na trzecim miejscu listy najlepiej zarabiających aktorów pojawił się Robert Downey Jr. – gwiazda znana z filmów uniwersum Avengers. W ostatnim roku aktor zarobił 81 milionów dolarów. Jego współpracownik Chris Hemsworth, którego również można było zobaczyć w filmach Avengers zajął miejsce czwarte z zarobkiem 64,5 miliona dolarów.

dc948bj

Na liście pojawiły się również gwiazdy kina Bollywood – Salman Khan i Akshay Kumar.

Rozbieżność między zarobkami aktorów i aktorek w Hollywood

Wraz z rankingiem Forbesa pojawiła się dyskusja na temat rozbieżności stawek i zarobków kobiet i mężczyzn. Duża różnica w wynagrodzeniach dotyka również Hollywoodzkie gwiazdy. Scarlett Johansson, która na liście najlepiej zarabiających aktorek wg. Forbesa zajęła pierwsze miejsce wzbogaciła się w zeszłym roku o 40,5 miliona dolarów.
Dużym powodem rozbieżności jest mniejszy udział kobiet w blockbusterach i wysokobudżetowych filmach akcji. Scarlett Johansson ostatnio pojawiła się jako Czarna Wdowa w filmach serii Avengers.

Najlepiej zarabiający aktorzy – ranking Forbesa

1. George Clooney – 239 mln $
2. Dwayne „The Rock” Johnson – 124 mln $
3. Robert Downey Jr. - 81 mln $
4. Chris Hemsworth – 64,5 mln $
5. Jackie Chan – 45,5 mln $
6. Will Smith – 42 mln $
7. Akshay Kumar – 40,5 mln $
8. Adam Sandler – 39,5 mln $
9. Salman Khan – 38,5 mln $
10. Chris Evans – 34 mln $

dc948bj

Podziel się opinią

Share

dc948bj

dc948bj