Trwa ładowanie...

Gwiazda Romana Polańskiego w Łodzi zdewastowana

Roman Polański odwołał sobotnie spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi. W nocy na ulicy Piotrkowskiej zdewastowano gwiazdę reżysera.

Gwiazda Romana Polańskiego w Łodzi zdewastowanaŹródło: Getty Images
dxhd66c
dxhd66c

Roman Polański został zaproszony przez władze łódzkiej filmówki na dyskusję ze studentami. Miał podzielić się z nimi swoim doświadczeniem filmowym.

Na kilka godzin przed spotkaniem artysta odwołał swoją obecność. Decyzja zapadła po odebraniu statuetki Złotego Glana dla twórców niepokornych na 24. Forum Kina Europejskiego w Łodzi.

Zobacz: Roman Polański nagrodzony w Łodzi. Rektor Szkoły Filmowej zareagował emocjonalnie

Kilka godzin później na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi doszło do aktu wandalizmu. Odznaczenie Romana Polańskiego na Alei Gwiazd zostało oblane czerwoną substancją. Następnie skreślono gwiazdę czerwonym sprejem.

Gwiazda Romana Polańskiego w Łodzi w nocy 30 listopada br. Facebook.com
Gwiazda Romana Polańskiego w Łodzi w nocy 30 listopada br. Źródło: Facebook.com

Podczas festiwalowej gali emocje wzbudziła przemowa rektora Mariusza Grzegorzka, który zapewnił Romana Polańskiego, że niecały 1% studentów protestuje, a reszta chce, aby spotkanie się odbyło. Swój komentarz ze sceny dodał Sebastian Fabijański, pytając czy studenci Szkoły Filmowej w Łodzi mają prawo mówić nie.

Zniszczona gwiazda Romana Polańskiego w Alei Gwiazd w Łodzi. Facebook.com
Zniszczona gwiazda Romana Polańskiego w Alei Gwiazd w Łodzi. Źródło: Facebook.com

Przypomnijmy, że internetową petycję podpisało przed nagłośnieniem sprawy przez media 58 osób, co stanowi blisko 7% studentów. Obecnie pod protestem widnieje 181 podpisów. Jeśli nadal należą one wyłącznie do studenckiej braci, stanowi to 20% obecnych studentów uczelni.

Część studentów zapowiada, że zaplanowany protest przeciwko kulturze gwałtu w reakcji na stanowisko władz uczelni Szkoły Filmowej w Łodzi odbędzie się o godz. 10.

dxhd66c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhd66c