ycipk-2eleav

Gwiazda Romana Polańskiego w Łodzi zdewastowana

Roman Polański odwołał sobotnie spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi. W nocy na ulicy Piotrkowskiej zdewastowano gwiazdę reżysera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Polański odwołał spotkanie w łódzkiej Szkole Filmowej.
Roman Polański odwołał spotkanie w łódzkiej Szkole Filmowej. (Getty Images)
ycipk-2eleav

Roman Polański został zaproszony przez władze łódzkiej filmówki na dyskusję ze studentami. Miał podzielić się z nimi swoim doświadczeniem filmowym.

Na kilka godzin przed spotkaniem artysta odwołał swoją obecność. Decyzja zapadła po odebraniu statuetki Złotego Glana dla twórców niepokornych na 24. Forum Kina Europejskiego w Łodzi.

Zobacz: Roman Polański nagrodzony w Łodzi. Rektor Szkoły Filmowej zareagował emocjonalnie

ycipk-2eleav

Kilka godzin później na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi doszło do aktu wandalizmu. Odznaczenie Romana Polańskiego na Alei Gwiazd zostało oblane czerwoną substancją. Następnie skreślono gwiazdę czerwonym sprejem.

Gwiazda Romana Polańskiego w Łodzi w nocy 30 listopada br. Facebook.com
Podziel się

Podczas festiwalowej gali emocje wzbudziła przemowa rektora Mariusza Grzegorzka, który zapewnił Romana Polańskiego, że niecały 1% studentów protestuje, a reszta chce, aby spotkanie się odbyło. Swój komentarz ze sceny dodał Sebastian Fabijański, pytając czy studenci Szkoły Filmowej w Łodzi mają prawo mówić nie.

ycipk-2eleav
Zniszczona gwiazda Romana Polańskiego w Alei Gwiazd w Łodzi. Facebook.com
Podziel się

Przypomnijmy, że internetową petycję podpisało przed nagłośnieniem sprawy przez media 58 osób, co stanowi blisko 7% studentów. Obecnie pod protestem widnieje 181 podpisów. Jeśli nadal należą one wyłącznie do studenckiej braci, stanowi to 20% obecnych studentów uczelni.

Część studentów zapowiada, że zaplanowany protest przeciwko kulturze gwałtu w reakcji na stanowisko władz uczelni Szkoły Filmowej w Łodzi odbędzie się o godz. 10.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2eleav

ycipk-2eleav
ycipk-2eleav