Trwa ładowanie...

''Habemus Papam'' z Jerzym Stuhrem w listopadowej trasie Kina Orange

''Habemus Papam'' z Jerzym Stuhrem w listopadowej trasie Kina OrangeŹródło: Gutek Film
d39pvc9
d39pvc9

7 listopada Kino Orange ruszyło w kolejną trasę po Polsce. Tym razem zaprezentuje mieszkańcom miejscowości, w których nie ma kin stacjonarnych aż 6 filmów, w tym nowości filmowe, hity i kino dla koneserów oraz, jak co miesiąc, bajkę dla dzieci.

Absolutnie premierowo, równocześnie z mieszkańcami dużych miast, mieszkańcy małych miejscowości, do których zawita Kino Orange, będą mogli obejrzeć filmy: "Habemus Papam - mamy papieża", przewrotną historię, która rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami Watykanu, z rewelacyjną rolą Jerzego Stuhra oraz zdobywcę Grand Prix na MFF Cannes 2011, belgijski film braci Jean-Pierra i Luca Dardenne, "Chłopiec na rowerze".

"Habemus Papam - mamy papieża", które we Włoszech przyniosło prawie 8 milionów dolarów wpływów, to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli. Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michel Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący człowiek jest pełen sprzeczności. Nie tylko uważa, że jest niegodny papieskiego urzędu, ale już wkrótce ukradkiem ucieknie z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu. Sytuacja wymyka się spod kontroli i grozi wielkim, światowym skandalem. Jedynymi osobami, które mogą stawić czoła wydarzeniom, jakie nigdy jeszcze nie miały miejsca w Watykanie są Rajski, Polak będący od lat rzecznikiem stolicy apostolskiej (Jerzy Stuhr), i wybitny profesor psychiatrii (Nanni Moretti), który ma „wyleczyć”
papieża i nakłonić go do objęcia urzędu. Wkrótce wydarzenia nabierają niespodziewanego obrotu, który odmieni życie tych trzech niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach przyszłego pontyfikatu.

"Chłopiec na rowerze", okrzyknięty przez krytyków "małym wielkim filmem", to film skromny, prosty, potwierdzający wyrazisty styl i klasę słynnych Belgów. Tytułowy chłopiec to 11-letni Cyryl, mający tylko jedno pragnienie – za wszelką cenę odnaleźć ojca, który go porzucił. Podczas kolejnej ucieczki z domu dziecka poznaje fryzjerkę, Samantę (Cecile de France). To spotkanie, staje się punktem zwrotnym w jego życiu. Między kobietą a chłopcem stopniowo zawiązuje się więź. Początkowo chłopiec nie rozpoznaje uczucia, którym obdarza go Samanta. Uczucia, którego potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek. To właśnie ono pomoże mu opanować gniew i bunt, oraz uchronić przed pokusami półświatka, który niewątpliwie coraz bardziej go pociąga.

Już pod koniec trasy październikowej Kino Orange rozpoczęło wyświetlanie „Przepisu na miłość”. W listopadzie, urocza jak „Amelia” i apetyczna jak „Czekolada”, francuska komedia pokazana zostanie w kolejnych miejscowościach. On, właściciel upadającej fabryki czekolady, który umiera ze strachu, na myśl o rozmowie z kimś obcym. Ona zna jeden z najlepszych przepisów na czekoladki, ale jest zbyt nieśmiała, żeby wyjawić swój sekret. Tych dwoje mogłoby stanowić idealną parę. Gdyby tylko któreś z nich odważyło się zrobić pierwszy krok...

d39pvc9

Kontynuację będą miały także pokazy "Linczu", filmu porównywanego przez krytykę z „Długiem” i „Domem złym”, uhonorowanego nagrodą Grand Prix Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie oraz nagrodą dla Leszka Lichoty za najlepszy debiut w głównej roli męskiej. Zainspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie thriller o zbrodni, która wstrząsnęła polskimi mediami i wymiarem sprawiedliwości. "LINCZ to najmocniejszy i najbardziej poruszający polski film jaki widziałem w ostatnich latach. Idźcie do kina i pomyślicie, jak wy zachowalibyście się w podobnej sytuacji, bo taka historia może przytrafić się każdemu z was." Sławomir Sikora, pierwowzór jednego z bohaterów filmu "Dług".

Dla najmłodszych widzów Kino Orange przygotowało dwa filmy animowane. "Miś Yogi", którego tytułowy bohater będzie musiał udowodnić, że „jest mądrzejszy niż przeciętny miś”, i wspólnie z Bubu i Strażnikiem Smithem spróbują uratować Park Yellowstone przed ostatecznym zamknięciem. Natomiast "Delfin Plum", najsympatyczniejszy delfin świata wyruszy razem z przyjaciółmi na poszukiwanie legendarnej wielkiej fali. W trakcie pełnej przygód podmorskiej wyprawy nieustraszony Plum rzuci wyzwanie pewnemu złośliwemu rekinowi i udowodni wszystkim szczurom lądowym, że… nie ma jak życie w wielkim błękicie, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w wodzie!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d39pvc9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39pvc9