Trwa ładowanie...
dtwpiqy

J. Edgar

Najnowsze informacje
3.6
(4 głosy)
Oceń:
dtwpiqy

„J. Edgar” to amerykański film biograficzny z 2011 roku w reżyserii Clinta Eastwooda. Film opowiada o życiu J. Edgara Hoovera, dyrektora FBI, w którego wcielił się Leonardo DiCaprio. Scenariusz do obrazu przygotował Dustin Lance Black. Za produkcję odpowiedzialni są Eastwood, Robert Lorenz oraz Brian Grazer. Muzykę do filmu skomponował sam Clint Eastwood.

J. Edgar Hoover był jedną z najważniejszych postaci odpowiedzialnych za powołanie w 1935 roku biura FBI. Stał na czele organizacji aż do śmierci w roku 1972, pomimo kontrowersji otaczających jego osobę. Szef FBI stosował nielegalne metody pozyskiwania tajnych informacji, a także szykanował działaczy politycznych. Według wielu biografów Hoover był również transwestytą i homoseksualistą.

W roli głównej wystąpił Leonardo DiCaprio. Armie Hammer zagrał Clyde'a Tolsona, bliskiego współpracownika Hoovera, który miał być także jego kochankiem. W obsadzie pojawili się również Damon Herriman, Ed Westwick, Judi Dech, Naomi Watts, Jeffrey Donovan i Lea Thompson.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtwpiqy
dtwpiqy
dtwpiqy