Trwa ładowanie...

Jak dziś wygląda "najpaskudniejszy dzieciak świata"? Od premiery filmu minęły 23 lata

Za każdym razem, kiedy pojawiał się na ekranie, czuliśmy się niekomfortowo. Jak dziś wygląda chłopczyk, który zagrał w słynnych "Skrawkach"?

Share
"Skrawki"
"Skrawki"Źródło: Materiały prasowe
d1l1kp9

23 lata temu na ekrany kin trafił debiut reżyserski Harmony'ego Korine, który "The New York Times" nazwał "najgorszym filmem roku", a Werner Herzog określił mianem "prawdziwego sci-fi". Mowa o "Skrawkach" (org. "Gummo"), dramacie obyczajowym rozgrywającym się w obskurnej amerykańskiej mieścinie spustoszonej przez tornado.

W szorstkiej, paradokumentalnej manierze Korine opowiada o miejscu bez przyszłości, rozbitych rodzinach, beznadziei i pozostawionych samym sobie dzieciach, spędzających czas m.in. włóczeniu się bez celu, wąchaniu kleju i mordowaniu kotów.

Znakiem rozpoznawczym "Skrawków" stał się 13-letni Jacob Reynolds, który wcielił się w Solomona, jednego z głównych bohaterów, a jednocześnie narratora odpychającej historii, po której bardziej delikatnym widzom odechciało się żyć.

Johnny Depp i Amber Heard walczą w sądzie

Korine wypatrzył Reynoldsa w filmie "Droga do Wellville" z 1994 r.

d1l1kp9

- Był taki wizualny. Nigdy nie znudzę się, patrząc na jego twarz - wspominał zauroczenie nastolatkiem reżyser, który w scenariuszu opisał Solomona jako chłopca wyglądającego "jak żadne inne dziecko na świecie".

Na tle pozostałych aktorów, głównie naturszczyków, Jacob Reynolds wypadał jak weteran. Zaczął występować już wieku 4 lat, miał na koncie role w reklamach i filmach.

Reynolds pojawia się też w najbardziej znanej scenie "Skrawków", kojarzonej przez widzów, którzy niekoniecznie widzieli film Korine. Chodzi oczywiście o jedzenie spaghetti w wannie z obrzydliwie brudną wodą.

"Skrawki", 1997 Materiały prasowe
"Skrawki", 1997Źródło: Materiały prasowe

89-minutowe "Skrawki" kosztowały 1,3 mln dol. i mimo nagrody FIPRESCI na MFF w Wenecji poniosły spektakularną finansową klapę.

d1l1kp9

Jednak z biegiem lat debiut przyszłego reżysera "Spring Breakers" zyskał miano produkcji kultowej i jednego z najważniejszych filmów niezależnych lat 90.

"Skrawki" - trailer

"Skrawki" rozpoczęły na dobre karierę Harmony'ego Korine, który dwa lata wcześniej napisał scenariusz skandalizujących "Dzieciaków" Larry'ego Clarka, i grającej w filmie Chloë Sevigny.

A co stało się z Jacobem Reynoldsem, do którego po występie w filmie przylgnęła łatka "najpaskudniejszego dzieciaka świata" (co zresztą ma wpisane w swojej autoryzowanej mini-biografii w największej bazie filmowej świata IMDb.com)? Okazuje się, że pozostał w show-biznesie. Dziś ma 37 lat, 19 ról na koncie, ponadto zajmuje się produkcją i próbował sił jako scenarzysta.

d1l1kp9

Reynolds jest też aktywny w mediach społecznościowych. Ma Instagrama, gdzie dzieli się swoim życiem prywatnym, wrzuca wspomnienia z planu "Skrawków" i konwentów oraz swoje przemyślenia. Jeden z jego wpisów może sugerować, że u Reynoldsa zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1l1kp9

Podziel się opinią

Share
d1l1kp9
d1l1kp9