Trwa ładowanie...
dd6rcpf

Jan Jakub Kolski: chcemy pamiętać o Zuzi. Po raz pierwszy wręczono nagrodę im. Zuzanny Jagody Kolskiej

Po czterech latach od tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginęła 23-letnia córka Jana Jakuba Kolskiego i Grażyny Błęckiej - Kolskiej, para filmowców postanowiła uhonorować córkę nagrodą wręczaną uzdolnionej młodej osobie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Para straciła dziecko w 2014 r.
Para straciła dziecko w 2014 r. (East News)
dd6rcpf

Warunek jest jasny. Nagroda będzie co roku wręczana utalentowanym osobom do 25 roku życia, które będą brały udział w konkursie Nowych Horyzontów. W tym roku wyróżnienie trafiło w ręce Zuzanny Grajcewicz za film "Wycinka", jako gest wsparcia i wotum zaufania dla talentu młodej twórczyni.

- Nagroda im. Zuzanny Jagody Kolskiej to nade wszystko ciepłe, na zawsze żywe wspomnienie nieobecnego głosu naszej Zuzi - powiedziała Grażyna Błęcka-Kolska wręczjąc nagrodę. Wzruszony ojciec dodał kilka słów od siebie:

- Chcemy doceniać odwagę. Wspierać młodość. Dać szansę na rozwój. Wierzyć, że każda pomoc niesie dalej dobro. Pamiętać o Zuzi.

błęcka-kolska, kolska, kolski East News
błęcka-kolska, kolska, kolski (East News, Fot: eastnews)

- Trudno mówić o dziecku, którego nie ma. Ale najważniejsza jest pamięć. Dla mnie to stypendium jest o tyle ważne, że patrząc na moją córkę, która miała 23 lata, wiem jak trudno jest zdobyć fundusze, kupić aparat, kamerę, rozpocząć studia tam, gdzie się wymarzy - powiedziała w "Dzień dobry TVN" w 2016 r., gdy stypendium było dopiero na etapie tworzenia.

dd6rcpf

23-letnia córka Kolskich zginęła w 2014 r. wypadku samochodowym jadąc z mamą na festiwal Nowe Horyzonty. Wypadek spowodowała Grażyna Błęcka-Kolska, którą sąd uznał winną spowodowania wypadku i skazał na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

W tamtym czasie para wycofała się na jakiś czas z życia społecznego i przeżywała żałobę w ciszy. Film "Las, 4 rano", jest pierwszym filmem Kolskiego od czasu śmierci córki i zadedykowany zmarłej.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dd6rcpf

Podziel się opinią

Share
dd6rcpf
dd6rcpf