Trwa ładowanie...
janusz morgenstern
28-04-2008 12:24

Janusz Morgenstern: cenię spotkania z publicznością

Janusz Morgenstern: cenię spotkania z publicznościąŹródło: AKPA
d14po5e
d14po5e

"Spotkania z publicznością są dla mnie zawsze niezwykle cenne, zwłaszcza dyskusje z widzami" - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej w Warszawie gość specjalny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy" Janusz Morgenstern.

V Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" odbywa się w dniach 22-27 kwietnia w stołecznym kinie Muranów. Można podczas niego obejrzeć ponad 200 filmów z 18 krajów.

Gościem specjalnym Festiwalu jest reżyser Janusz Morgenstern. Widzowie mogą zobaczyć sześć zrealizowanych przez niego filmów: "Do widzenia, do jutra"(1960), "Ambulans" (1961), "Potem nastąpi cisza" (1965), "Jowita" (1967), "Trzeba zabić tę miłość" (1972), "Żółty szalik" (2000).

d14po5e

Podczas konferencji prasowej w kinie Muranów reżyser zapowiedział, że realizowany przez niego obecnie film oparty na wątkach powieści Janusza Andermana "Cały czas", będzie prawdopodobnie jego ostatnim dziełem. "Nie mam już tyle sił, ile kiedyś, poza tym mam także inne pasje, które również chciałbym rozwijać" - mówił Morgenstern.

Opowiadając o swojej drodze zawodowej reżyser podkreślił, że właściwie nie ma już obrazu, który jakoś szczególnie chciałby wyreżyserować, nie pragnąłby także nic zmieniać w zrealizowanych filmach.

"Jeżeli chodzi o ulubionych aktorów to oczywiście muszę wymienić Zbyszka Cybulskiego. Ceniłem także Gustawa Holoubka. Podczas realizacji filmów zawsze szczególnie istotne były dla mnie mocne, wyraziste sceny, które moim zdaniem są sensem kina" - podkreślił Morgenstern.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" jest przeglądem filmów i zarazem konkursem. Prezentowane są na nim filmy dokumentalne, fabularne, animowane, eksperymentalne i krótkometrażowe wyprodukowane w latach 2006-2008.

d14po5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14po5e