Trwa ładowanie...
jaskółka

"Jaskółka" - zapraszamy na drugi zwiastun filmu!

Share
"Jaskółka" - zapraszamy na drugi zwiastun filmu!
Źródło: Alter Ego Pictures
dz2vib9

Jaskółka” to debiut Bartosza Warwasa, a zarazem pierwszy od 50 lat pełnometrażowy film dyplomowy PWSiT w Łodzi. Produkcja trafi do kin już 16 maja! Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia kolejnej zapowiedzi filmu.

Materiał możecie znaleźć poniżej:

dz2vib9

Akcja „Jaskółki" rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych. W Wielkanoc 2000 roku, piętnaście lat po ucieczce z domu, Agnieszka Jaskółka wraz z córką Niną powraca do rodzinnego miasta, żeby pojednać się z ojcem. Podróż ta okaże się podróżą w czasie, w trakcie której Agnieszka na nowo przeżyje wydarzenia sprzed trzydziestu lat: dorastania w świecie, w którym wódka leje się strumieniami, nocne lekcje gry na pianinie pod dyktando pijanego ojca stają się rutyną, a sukienka komunijna warta jest mniej niż album Beatlesów. W świecie, w którym powszechny podziw i szacunek zapewniają kolorowy telewizor i zagraniczne auto. Wraz z wspomnieniami rzeczywistości PRL-u lat siedemdziesiątych, z całym jej kolorytem, do bohaterki powracają również inne wydarzenia. 21 czerwca 1973 roku Stan Borys wykonywał w trakcie festiwalu w Opolu „Jaskółkę uwięzioną", a przed telewizorami śledziła to wydarzenie cała Polska. Nie inaczej było w mieszkaniu Jaskółków. Tego
wieczoru wydarzyło się jednak coś więcej - coś, co odcisnęło nieuświadomione piętno na życiu ówczesnej 9-letniej dziewczynki.

Zwiastun nr 1:

"Jaskółka" – w kinach od 16 maja!

dz2vib9

Podziel się opinią

Share
dz2vib9
dz2vib9