Trwa ładowanie...
jaskółka
13-05-2014 09:54

"Jaskółka" - zapraszamy na drugi zwiastun filmu!

"Jaskółka" - zapraszamy na drugi zwiastun filmu!Źródło: Alter Ego Pictures
d2lyuxu
d2lyuxu

Jaskółka” to debiut Bartosza Warwasa, a zarazem pierwszy od 50 lat pełnometrażowy film dyplomowy PWSiT w Łodzi. Produkcja trafi do kin już 16 maja! Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia kolejnej zapowiedzi filmu.

Materiał możecie znaleźć poniżej:

Akcja „Jaskółki" rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych. W Wielkanoc 2000 roku, piętnaście lat po ucieczce z domu, Agnieszka Jaskółka wraz z córką Niną powraca do rodzinnego miasta, żeby pojednać się z ojcem. Podróż ta okaże się podróżą w czasie, w trakcie której Agnieszka na nowo przeżyje wydarzenia sprzed trzydziestu lat: dorastania w świecie, w którym wódka leje się strumieniami, nocne lekcje gry na pianinie pod dyktando pijanego ojca stają się rutyną, a sukienka komunijna warta jest mniej niż album Beatlesów. W świecie, w którym powszechny podziw i szacunek zapewniają kolorowy telewizor i zagraniczne auto. Wraz z wspomnieniami rzeczywistości PRL-u lat siedemdziesiątych, z całym jej kolorytem, do bohaterki powracają również inne wydarzenia. 21 czerwca 1973 roku Stan Borys wykonywał w trakcie festiwalu w Opolu „Jaskółkę uwięzioną", a przed telewizorami śledziła to wydarzenie cała Polska. Nie inaczej było w mieszkaniu Jaskółków. Tego
wieczoru wydarzyło się jednak coś więcej - coś, co odcisnęło nieuświadomione piętno na życiu ówczesnej 9-letniej dziewczynki.

Zwiastun nr 1:

"Jaskółka" – w kinach od 16 maja!

d2lyuxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lyuxu