Trwa ładowanie...
Megafon.pl
jimmy kimmel
06-12-2016 09:22

Jimmy Kimmel poprowadzi Oscary 2017

89. gala Oscarów będzie miała nowego gospodarza. Po raz pierwszy uroczystość wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poprowadzi Jimmy Kimmel.

Jimmy Kimmel poprowadzi Oscary 2017Źródło: Getty Images
d2yy4om
d2yy4om

Gwiazdora amerykańskiej telewizji, znanego z talk show "Jimmy Kimmel Live", zobaczymy na 89. ceremonii rozdania Oscarów. Święto kina zaplanowano na 26 lutego 2017 roku.

Choć dla Kimmela będzie to pierwsza oscarowa gala, prezenter ma już doświadczenie zdobyte na podobnych imprezach. W 2012 i 2016 roku został zaproszony do wręczania Emmy Awards.

Jimmy Kimmel swoje pierwsze kroki w show-biznesie stawiał w kilku rozgłośniach radiowych, które nie poznały się na jego talencie i szybko kończyły współpracę z młodym radiowcem. Przełomem w jego karierze okazało się pisanie skeczy do programu w kalifornijskim radiu KROQ-FM, a następnie przejście do telewizji Comedy Central w 1997 roku. Tam zaczął współtworzyć programy "Win Ben Stein's Money", za który otrzymał Emmy w 1999 roku, oraz "The Man Show". Od 2001 roku Kimmel jest związany ze stacją ABC, dla której tworzy swój talk-show "Jimmy Kimmel Live".

W poprzednich latach gospodarzami wieczoru byli Chris Rock, Neil Patrick Harris, Ellen DeGeneres czy Seth MacFarlane. Niekwestionowanym rekordzistą, w kategorii największej liczby poprowadzonych gal, jest Bob Hoskins, który odczytywał zwycięzców na 19 imprezach.

d2yy4om

Nominacje do Oscarów poznamy 24 stycznia. Polskim kandydatem są "Powidoki" Andrzeja Wajdy z Bogusławem Lindą w roli głównej.

d2yy4om
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yy4om