WP
Johnny Depp jako "Rozpustnik". Filmowa biografia ekscentrycznego pisarza tylko w telewizji WP [ZWIASTUN]

Johnny Depp jako "Rozpustnik". Filmowa biografia ekscentrycznego pisarza tylko w telewizji WP [ZWIASTUN]

"Rozpustnik" z Johnnym Deppem, Johnem Malkovichem i Samanthą Morton w rolach głównych zadebiutuje dziś, 21 lipca o 21:00 na antenie. Nie przegap!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"Rozpustnik" to historia życia Johna Wilmota, hrabiego Rochester, XVII-wiecznego rozpustnika, libertyna i ekscentrycznego pisarza. John (Johnny Depp) od dziecka zwracał na siebie uwagę. W latach 60. trafił na dwór króla Karola II (John Malkovich) i zaczynał szokowaćnieprzyzwoitą poezją, ciętym językiem i pewnością siebie. Nie stronił też od wyszydzania rodziny królewskiej. Król z trudem znosił ekscesy swojego ulubieńca. W końcu, kiedy Wilmot uwiódł i porwał nastoletnią Elizabeth Malet (Rosamund Pike) monarcha skaz go na więzienie.

Po wybłaganej u króla łasce John wychodzi z Tower i żeni się z Elizabeth. Nie zamierza jednak porzucać dawnego życia i nie stroni od romansów. Pewnego dnia poznaje młodą, początkującą aktorkę, Elizabeth Barry (Samantha Morton). Burzliwa znajomość odmienia życie obydwojga. Debiutancki obraz Laurence'a Dunmore'a, który dotąd specjalizował się w reklamówkach i wideoklipach. Scenariusz oparto na sztuce Stephena Jeffreysa, którą na potrzeby filmu przerobił sam autor.

WP

Telewizja Wirtualnej Polski - jak nas oglądać? To proste!

"Rozpustnik"
Gatunek: dramat biograficzny
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2004
Czas trwania: 130 min
Reżyseria: Laurence Dunmore

Obsada: Johnny Depp, John Malkovich, Samantha Morton, Rupert Friend, Rosamund Pike, Stanley Townsend, Francesca Annis, Tom Burke, Richard Coyle, Paul Ritter, Tom Hollander, Johnny Vegas, Hugh Sachs, Kelly Reilly, Jack Davenport, Trudi Jackson

"Rozpustnik" w WP 21.07 o 21:00

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP