Trwa ładowanie...
d49u5ie

"Joker": fani filmu masowo robią zdjęcia na słynnych schodach z filmu

Fani "Jokera" dali się porwać szaleństwu związanemu z filmem. Masowo odwiedzają schody, które "zagrały" w produkcji i odtwarzają scenę tańca Joaquina Phoenixa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joaquin Phoenix tańczący na słynnych schodach zachwycił widzów
Joaquin Phoenix tańczący na słynnych schodach zachwycił widzów (Materiały prasowe)
d49u5ie

"Joker" idzie na rekord. Bez wahania można powiedzieć, że Cóż, nie da się ukryć, medialny szum wokół filmu i pojawiające się kontrowersje zwyczajnie działają na korzyść produkcji. Film zaliczył imponujący weekend otwarcia i skutecznie przyciąga do kin kolejnych widzów rozsianych po całym świecie. Przewiduje się, że "Joker" jest na prostej drodze do zdobycia tytułu najlepiej zarabiającego filmu z kategorią "R", czyli skierowanego do widzów powyżej 17 lat. Tylko w pierwszy weekend i w samych Stanach zarobił 93,5 mln dol. Jak dotąd jednak rekord należy do "Deadpoola".

Wśród zarzutów zaś pojawia się epatowanie przemocą i zbyt powierzchowne potraktowanie problemu osób zmagających się z chorobami psychicznymi. Niemniej, choć nawet zdania akademickiej kapituły są podzielone, "Joker" jest mocnym pretendentem do Oscara.

Krytycy są w większości zgodni co do tego, że to właśnie do Phoenixa powinna powędrować statuetka dla najlepszego aktora. Nic dziwnego fenomenalna kreacja aktora zostaje w pamięci jeszcze na długo po seansie. Wyjątkowe sceny z filmu z pewnością zapiszą się na kartach kinematografii, tak jak to było w przypadku poprzednich ekranizacji. Ba, niektóre, jak scena tańca na schodach, zostały już okrzyknięte mianem kultowych.

Wspomniane już schody znajdujące się na nowojorskim Bronksie, także mają swoje pięć minut sławy i stały się… nową atrakcją turystyczną. W mediach społecznościowych miejsce to funkcjonuje już nawet jako "Joker Stairs" ("schody Jokera"). Widzowie zafascynowani filmem masowo odwiedzają charakterystyczne miejsce i robią sobie tam zdjęcia. Niektórzy dodatkowo specjalnie charakteryzują się na Jokera, inni robią tylko pamiątkową fotkę.

Wszystko wskazuje na to, że zarówno kina, jak i słynne już schody jeszcze przez dłuższy czas będą przeżywać prawdziwe oblężenie. Zwłaszcza, jeśli przewidywania się potwierdzą i do rąk twórców powędrują oscarowe statuetki.

d49u5ie

Podziel się opinią

Share

d49u5ie

d49u5ie