Trwa ładowanie...
d1ltq8c
Aktualności

"Kabaretowa Noc Listopadowa" na żywo w TVP2

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kabaretowa Noc Listopadowa" na żywo w TVP2
(TVP)
d1ltq8c

W środę, 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości, o godz. 20.00 widzowie Dwójki obejrzą widowisko telewizyjne „Kabaretowa Noc Listopadowa”, które będzie transmitowane z Teatru Muzycznego w Gdyni.

Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych państwowych świąt w naszym kraju. Wydarzeniu towarzyszą uroczyste, podniosłe gale z udziałem władz państwowych. Dlatego też tegoroczna „Kabaretowa Noc Listopadowa” będzie widowiskiem, które zastąpi urzędowy patos wysublimowanym żartem i humorem.

W trakcie widowiska artyści zainscenizują przygotowania do uroczystej gali, w trakcie której pokażą, że także oni, ludzie kojarzeni z lżejszą sztuką, potrafią obchodzić na scenie najważniejsze rocznice. Gdyńskie widowisko jest próbą generalną takiej gali. Artyści prezentują pomysły na to co powinno znaleźć się w scenariuszu tak podniosłego wydarzenia a ponieważ na scenie nie ma Krzysztofa Pendereckiego to jego rolę, w zastępstwie, przejmuje Grupa MoCarta. Ponadto w „Kabaretowej Nocy listopadowej” wystąpią też gwiazdy ekranu m. in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, kabaret Hrabi, Mariusz Lubomski, Tomasz Kot, Kinga Preis, Mariusz Kiljan, Teatr Montownia i Formacja Chłopięca Legitymacje.

Widowisko telewizyjne reżyseruje Beata Harasimowicz a scenariusz napisał Robert Górski.

d1ltq8c

Podziel się opinią

Share
d1ltq8c
d1ltq8c