Trwa ładowanie...

"Kinematograf" Tomasza Bagińskiego na festiwalu w Wenecji

"Kinematograf" Tomasza Bagińskiego na festiwalu w WenecjiŹródło: Platige Image
d13ykzk
d13ykzk

Film Tomasza Bagińskiego "Kinematograf" będzie rywalizował w Konkursie Filmów Krótkometrażowych (Corto Cortissimo) na najbliższym 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (2-12 września).

Autorem scenariusza na podstawie komiksu Mateusza Skutnika i reżyserem dwunastominutowej animacji jest Tomasz Bagiński, twórca licznie nagradzanych filmów "Katedra" i "Sztuka spadania". Film wyprodukowało studio Platige Image.

Tomasz Bagiński urodził się w Białymstoku. Jest grafikiem i artystą samoukiem. Jego film krótkometrażowy "Katedra" (animacja komputerowa), na podstawie opowiadania Jacka Dukaja, powstawał przez trzy lata (została ukończona w 2002 roku). Zdobyła już kilka znaczących nagród - w tym Best Animated Short na Siggraph 2002, nagrodę główną konkursu Animago 2002 oraz nominacje do kilku konkursów w Europie, z których najważniejsze to LEAF w Londynie (London Effects and Animation Festival), BAF (Bradford Film Festival), Mediarama w Sewilli i ArtFutura w Barcelonie.

d13ykzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ykzk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj