Trwa ładowanie...

"Kler" najchętniej oglądanym filmem 2018 w polskich kinach

Miniony rok był obfity w bijące rekordy popularności produkcje. W polskich kinach bezkonkurencyjny był "Kler".

"Kler" najchętniej oglądanym filmem 2018 w polskich kinachŹródło: Materiały prasowe
d3hh8u5
d3hh8u5

"Kler" od czasu premiery bije rekord za rekordem. Film zanotował kolejno: najlepszy weekend otwarcia w historii, numer jeden tegorocznego box office, a po zaledwie czterech tygodniach od premiery przebił wynik "Quo Vadis” i stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po "Ogniem i mieczem” i "Panu Tadeuszu” – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 r. Teraz "Kler” odnotował kolejny spektakularny sukces – film tylko w Polsce zarobił 105 261 308 złotych, co oznacza, że stał się największym sukcesem finansowym w polskim kinie od 30 lat.
Nic dziwnego więc, że znalazł się na pierwszym miejscu kinowych zestawień.

Jak informuje portal witrulanemedia.pl, w TOP 10 przygotowanej przez sieć kin Helios tuż za "Klerem" uplasowały się "Kobiety mafii" i druga część "Planety singli". I chociaż połowę miejsc zajęły rodzime produkcje, w zestawieniu nie zabrakło takich hollywoodzkich hitów, jak "Avengers: Wojna bez granic" i "Nowe oblicze Greya". Pełną listę znajdziecie poniżej.

 1. Kler
 2. Kobiety mafii
 3. Planeta singli 2
 4. Dywizjon 303. Historia prawdziwa
 5. Nowe oblicze Greya
 6. Hotel Transylwania 3
 7. Iniemamocni 2
 8. Grinch
 9. Narzeczony na niby
 10. Avengers: Wojna bez granic
d3hh8u5

W pierwszej dziesiątce Heliosa nie znalazła się za to filmowa biografia Freddiego Mercury'ego (choć znajduje się w pierwszej dziesiątce ogólnego box office'u). "Bohemian Rhapsody", okrzyknięta najbardziej kasowym filmem muzycznym wszech czasów (wg informacji "The Independent" zarobiła już 744 mln dol.) pojawiła się za to w przygotowanym dla portalu wirtualnemedia.pl zestawieniu Mutlikina. Uplasowała się na trzecim miejscu, zaraz za "Klerem" i "Kobietami mafii". W czołowej 10 znalazły się także m.in. "Avengers: Wojna bez granic" i "Cudowny chłopak". Listę TOP 10 Multikina znajdziecie poniżej.

 1. Kler
 2. Kobiety mafii
 3. Bohemian Rhapsody
 4. Iniemamocni 2
 5. Planeta Singli 2
 6. Avengers: Wojna bez granic
 7. Cudowny chłopak
 8. Hotel Transylwania 3
 9. Grinch
 10. Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Przedstawiciele sieci kinowych zgadzają się, że zainteresowanie polskim kinem, które w ostatnich latach obfituje w znakomite produkcje, nie słabnie. Rekordowy sukces filmu "Kler" jest tego najlepszym dowodem.

d3hh8u5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hh8u5