Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zamknięte kina i muzea

- To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa - usłyszeliśmy na specjalnej konferencji prasowej rządu. Zamknięte będą szkoły, przedszkola, ale także kina i muzea.

Koronawirus. Zamknięte kina i muzeaŹródło: eastnews
d47nvf2
d47nvf2

- Mamy w Polsce 25, prawdopodobnie 26 przypadków zarażenia koronawirusem - powiedział szef rządu, Mateusz Morawiecki. Jak dodał, władze "chcą spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych - podkreślił.

Zobacz: Kwarantanna siłowa. Minister zdrowia: to jedna z opcji, miała już miejsce w Polsce

Podczas konferencji na temat zagrożenia koronawirusem wypowiedzieli się ministrowie rządu, w tym Piotr Gliński.

- Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury: teatrów, oper, muzeów, kin i sieci kinowych, szkół i uczelni artystycznych różnych szczebli - powiedział minister Gliński.

- Od czwartku zaprzestaną działać w obszarze, który dotyczy gromadzenia się dużych ilości osób - dodał.

Minister skomentował, że choć sytuacja jest poważna, o każdy kryzys może mieć dobre strony i zaapelował do odpowiedzialności każdego z obywateli.

Przypomnijmy, że dzień przed konferencją podjęto też decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Gwiazdy informowały o przesuwaniu koncertów, odwołano też premierę filmu "W lesie dzis nie zaśnie nikt", o czym informowaliśmy.

d47nvf2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47nvf2