Trwa ładowanie...
strażnicy galaktyki

''Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie'': kto zagra Dartha Vadera?

Share
''Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie'': kto zagra Dartha Vadera?
Źródło: Getty Images
d2xpejq

Pierwszy spin-off gwiezdnej sagi zatytułowany <a href="http://film.wp.pl/lotr-1-gwiezdne-wojny-historie-6027734260294785c">"Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie"</a> ma się opierać w głównej mierze na przygodach nowych bohaterów. W obrazie nie zabraknie jednak kultowego Dartha Vadera, w którego wcieli się brytyjski aktor Spencer Wilding.

Serwis flickeringmyth.com podał taką informację, twierdząc, że wcześniejsze plotki o powrocie Haydena Christensena są nieprawdziwe. Odtwórca roli Anakina Skywalkera i Dartha Vadera w drugim i trzecim epizodzie „Gwiezdnych wojen” w nowym filmie ma ustąpić miejsca Spencerowi Wildingowi, który przywdzieje zbroję mrocznego lorda Sith.

44-letni Wilding ma na swoim koncie występy w takich przebojach jak „Gwiezdny pył”, „Doctor Who”, „Gra o tron”, „Batman Początek” czy „Strażnicy galaktyki”, gdzie grał rozmaite stwory, był kaskaderem i statystą. Wszystko wskazuje na to, że w filmie „Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie” również nie będzie miał zbyt wiele do powiedzenia. Jego postać oczywiście nie będzie elementem tła, ale kwestie wypowiadane przez Vadera prawdopodobnie zostaną podłożone przez Jamesa Earla Jonesa. „Głos” Dartha Vadera z oryginalnej trylogii nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojego udziału przy tworzeniu „Łotra Jeden”.

W spin-offie "Gwiezdnych wojen" w reżyserii Garetha Edwardsa grają Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Donnie Yen, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker i Diego Luna. Akcja będzie rozgrywać się przed wydarzeniami z "Nowej nadziei" ("Gwiezdne wojny: Część IV"). Bohaterami historii są buntownicy, starający się wykraść plany Gwiazdy Śmierci. Do polskich kin film zostanie wprowadzony pod tytułem "Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie".

d2xpejq

Pomysłodawcą "Rogue One" jest John Knoll, laureat Oscara za efekty specjalne i szef Industrial Light & Magic. Tym razem zajmie się on produkcją. Pomogą mu Simon Emanuel, Jason McGatlin, Kathleen Kennedy i Tony To.

- Tym filmem odejdziemy od sagi, ale będzie posiadał on elementy jej świata* - mówi producentka Kathleen Kennedy. *- Wchodzimy na nowe terytorium, przyglądając się gwiezdnym potyczkom z zupełnie nowego poziomu. Całość będzie jednak posiadała klimat "Gwiezdnych wojen".

Premierę wyznaczono na 15 grudnia 2016 roku.

d2xpejq

Podziel się opinią

Share
d2xpejq
d2xpejq