Trwa ładowanie...
baby blues
22-06-2011 15:10

Magdalena Boczarska dla WP: Szukam nowych wyzwań

Magdalena Boczarska dla WP: Szukam nowych wyzwańŹródło: AFP
d390zeo
d390zeo

*Magdalena Boczarska należy do najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Jesienią dołączy do obsady „Czas honoru” i sporo namiesza w męskim świecie. Z kolei na dużym ekranie wkrótce zobaczymy aktorkę w „Baby bluesKasi Rosłaniec, w roli babci!*

- Co panią pociąga w Karolinie Osmańskiej, bohaterce „Czasu honoru”?

Niejednoznaczność mojej bohaterki.

- „Każda kobieta ma coś w sobie z Maty Hari. Każda kobieta to szpieg...”, mówią słowa piosenki.

Mata Hari to za duże słowo.(śmiech) Karolina choć nosi się na męsko, w garniturach, których mam przygotowanych kilka w garderobie, jest ubrana w wiele kobiecych atrybutów, którymi obdarzyła ją natura.

d390zeo

- Co jest jej najgroźniejszą bronią?

Posługuje się głównie intelektem i własną kobiecością. Pracuje z mężczyznami i z pewnością dużo namiesza w ich męskim świecie. To postać, którą trudno będzie rozgryźć. Jej tożsamość jest zagadką.

- Możemy liczyć na to, że uwiedzie jednego z głównych bohaterów?

Zdobycie zaufania mężczyzn zajmie jej trochę czasu, ale z pewnością padnie na podatny grunt. Namiętność i wojna są nierozłącznym elementem swoich czasów. Nawet jeśli na początku to tylko gra, nie można wykluczyć choćby najcieńszej nici prawdziwych uczuć. Mogę powiedzieć, że jeden z bohaterów „Czasu honoru” straci dla mnie głowę.

- A więc zapowiada się love story?

Takie sensacyjne love story.

d390zeo

- Lata 40 XX wieku to czas, w którym pani się odnalazła?

Mam wielką słabość do okresu drugiej wojny światowej. Uważam, że kobiety były wtedy bardziej kobiece, a mężczyźni męscy. Dzięki tej roli mogę przenieść się w czasie. To cudowne doświadczenie.

- Co poza „Czasem honoru” dzieje się w pani życiu zawodowym?

Skończyłam zdjęcia do nowego filmu „Baby blues” w reżyserii Kasi Rosłaniec. Niedawno odbyła się też premiera spektaklu „Wodzirej” z moim udziałem w teatrze IMKA. Mam też inne plany filmowe i teatralne na całkiem niedaleką przyszłość, ale nie powiem o nich, aby nie zapeszyć.

d390zeo

- Lista „Tańca z Gwiazdami” podobno nadal jest otwarta...

To absolutnie nie moje klimaty. Jestem aktorką nie tancerką, co od lat wyraźnie powtarzam.

- Wracając do filmu „Baby blues”, to rola napisana z myślą o pani?

Nic mi o tym nie wiadomo, aby rola, którą gram została napisana specjalnie dla mnie. Natomiast zwrócono się bezpośrednio do mnie z pytaniem czy zechciałabym zagrać w filmie Kasi Rosłaniec, co było szalenie miłe.

- Jako 32-letnia kobieta musi się pani zmierzyć w filmie z nie lada wyzwaniem aktorskim – rolą babci!

Śmieję się, że jeszcze nigdy nie grałam matki i zdaje się, że matki zręcznie przeskoczyłam i wskoczyłam na babcie. To dla mnie zaskakujące i fascynujące doświadczenie. To właśnie spowodowało, że tak bardzo chciałam zagrać tę rolę. Gram dziewczynę w swoim wieku, która zaszła w ciążę, gdy miała 15 lat, a urodziła dziecko mając lat 16. Gram 33-letnią babcię!

d390zeo

- Jak współpracuje się pani z tak młodą reżyserką?

To moje pierwsze spotkanie z Kasią Rosłaniec. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej kultury osobistej, tego jak bardzo jest świadoma, czego chce i co robi.

- Kasia lubi pracować z młodymi ludźmi. Głównych bohaterów swoich szuka poza tzw. branżą. W „Baby blues” pani córkę gra debiutantka, 17-letnia Magda Berus.

Magda fantastycznie sobie radzi na planie. Ona razem z Nikodemem Rozbickiem, który gra jej chłopaka tworzą świetny duet. Czasami mam wrażenie, że sama mogłabym się od nich wiele nauczyć.

- Jakie scenariusze najczęściej pani otrzymuje?

Czytam sporo scenariuszy, ale nie we wszystkich biorę udział. Niestety, coraz rzadziej przychodzą do mnie scenariusze, w których rola mogłaby mnie zaskoczyć, gdzie bardzo miałabym ochotę ja zagrać. Częściej, odmawiam tylko i wyłącznie dlatego, że z pewnymi rzeczami nie jest mi już najzwyczajniej w świecie po drodze.

d390zeo

- To znaczy?

To znaczy, że czas idzie do przodu, a ja szukam nowych wyzwań. Nie chcę powielać rzeczy, które już gdzieś kiedyś robiłam. Ról w stylu seksowna i tyle. Oczywiście nic w tym złego, ale coś jeszcze musi za tym iść. Zależy mi na graniu postaci, z którymi mogłabym się zmierzyć. Kluczem doboru propozycji zawsze są dla mnie role, które spowodują mój rozwój. Nie wyobrażam sobie, abym zamknęła się w jednym nurcie. Najważniejsze dla mnie to mierzyć się z różnymi zadaniami. Ja jestem uczciwa wobec siebie w doborze tych ról. W Polsce, niestety, jest problem z rolami dla kobiet. Ciężko o role dobre i ambitne. Mam nadzieję, że doczekam takich czasów, w których będą role filmowe dla kobiet w każdym wieku. Dlatego tak bardzo cenię sobie teatr. Teatr jest miejscem dla aktorek w każdym wieku, niezależnie od tego jak wyglądają.

- Dziękuję za rozmowę.

Beata Banasiewicz/AKPA

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d390zeo

Zobacz także:

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d390zeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d390zeo