Trwa ładowanie...
d4b0is9

Marian Tchórznicki wspomina czasy, w których sięgnął dna. Alkoholizm, narkotyki i otyłość go pogrążyły

Marian Tchórznicki to gwiazdor kina w PRL. Po latach opowiedział o swojej walce z nałogiem alkoholowym i uzależnieniem od heroiny. Dzisiaj pomaga innym.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marian Tchórznicki
Marian Tchórznicki Źródło: Youtube.com, Fot: YouTube
d4b0is9

Marian Tchórznicki to były dziecięcy aktor. Największą popularność przyniosły mu serial "Do przerwy 0:1" i film "Paragon gola". Produkcje sprzed niemal 50 lat przez wielu pamiętane są do dzisiaj.

W rozkwicie kariery Marianowi Tchórznickiemu do głowy uderzyła woda sodowa. W jego życiu na stałe zagościły wówczas narkotyki i alkohol. Chwilę później odeszła od niego żona, a aktor na dobre wpadł w uzależnienie od mocnych trunków, a także zaczął się objadać.

d4b0is9

Jakiś czas temu Marian Tchórznicki w programie "Ocaleni" Rafała Porzezińskiego na TVP1, opowiedział o swoich uzależnieniach. Przyznał wówczas, że pierwszy kontakt z alkoholem miał w wieku 13 lat.

    Youtube.com
Źródło: Youtube.com, Fot: YouTube

Napił się wtedy ajerkoniaku, który zamówił dla niego Roman Wilhelmi. Marian postanowił nie stronić także od twardych narotyków. Zażywanie heroiny stało się jego codziennością.

Tchórznicki wyznał, że kiedy przez alkohol rozpadła się jego rodzina, wpadł w otyłość. W pewnym momencie ważył nawet 186 kg.

d4b0is9

Dzięki własnemu uporowi i operacji usunięcia 3/4 żołądka w końcu udało mu się schudnąć.

Teraz Marian Tchórznicki nie pije już od ponad 10 lat. Nie obyło się bez terapii w Tworkach i działalności w klubie S.K.R.A., która skupia byłych alkoholików i ich rodziny. Doświadczony losem aktor pomaga dzisiaj innym w abstynencji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4b0is9

Podziel się opinią

Share
d4b0is9
d4b0is9