Trwa ładowanie...

Martin Scorsese hipokrytą? Lżył filmy MCU, a sam prawie wyprodukował "Jokera"

Osoba z otoczenia słynnego reżysera koncertowo go wkopała. Zdradziła bowiem, że Martin Scorsese rozważał nawet wyreżyserowanie "Jokera". Jak się to ma do niedawnego wywiadu, w którym uderzył w ekranizacje komiksów Marvela?
Share
Martin Scorsese potwierdza, że chciał wyprodukować "Jokera". Ale to nie wszystko
Martin Scorsese potwierdza, że chciał wyprodukować "Jokera". Ale to nie wszystkoŹródło: Getty Images
d4g5qlx

Pamiętacie niedawny wywiad, jakiego Martin Scorsese udzielił "Empire"? Ten, w którym zbeształ filmy MCU, porównał je do "parków rozrywki" i powiedział, że "nie są kinem istot ludzkich przenoszących emocjonalne i psychologiczne doświadczenia innych ludzi."

Obejrzyj zwiastun filmu "Joker":

Wypowiedź odbiła się głośnym echem i została skomentowana m.in. przez Jossa Whedona, Jamesa Gunna i Roberta Downeya Jra.

d4g5qlx

Teraz okazuje się, że mało brakowało, a Scorsese wyprodukowałby jedną z komiksowych ekranizacji. Ba! Rozważał nawet jej wyreżyserowanie. Chodzi o "Jokera" Todda Phillipsa. O sprawie pisze "The Hollywood Reporter".

Scorsese był zaangażowany w "Jokera" w 2017 r., kiedy Warner Bros. dopiero przymierzało się do projektu. Jednak reżyser "Irishmana" po cichu wycofał swoje nazwisko, więc do końca nie wiadomo, jak duży miał mieć wkład w powstanie filmu.

W rozmowie z "The Hollywood Reporter" źródło zbliżone do Scorsese mówi jeszcze coś ciekawego. Ponoć zanim do Warnera przyszedł Phillips ze swoją wizją filmu i sposobem ukazania łotra, sam Scorsese rozważał wyreżyserowanie "Jokera".

Poproszony o komentarz Scorsese zaprzeczył, że widział się na stołku reżyserskim "Jokera". Jak zapewnia, rozważał tylko zostanie jego producentem. "The Hollywood Reporter" zauważa, że to dość niecodzienna sytuacja, bo Scorsese praktycznie nigdy nie angażuje się w filmy, których nie chce wyreżyserować.

d4g5qlx

Czemu porzucił projekt? Tu jest kilka teorii. Pierwsza mówi, że wygryzł go Todd Philllips. Kolejna, że Scorsese mógł chcieć zaangażować Leonarda DiCaprio do głównej roli, co nie spodobało się Phillipsowi. Jeszcze inna zakłada, że wolał skupić się na "Irishmanie" i odpuścił.

"Joker" Todda Phillipsa wszedł do kin 4 października i tylko w pierwszy weekend zarobił bez mała 95 mln dol.

d4g5qlx

Podziel się opinią

Share
d4g5qlx
d4g5qlx