Trwa ładowanie...

Martin Scorsese hipokrytą? Lżył filmy MCU, a sam prawie wyprodukował "Jokera"

Osoba z otoczenia słynnego reżysera koncertowo go wkopała. Zdradziła bowiem, że Martin Scorsese rozważał nawet wyreżyserowanie "Jokera". Jak się to ma do niedawnego wywiadu, w którym uderzył w ekranizacje komiksów Marvela?

Martin Scorsese hipokrytą? Lżył filmy MCU, a sam prawie wyprodukował "Jokera"Źródło: Getty Images
d2rlgst
d2rlgst

Pamiętacie niedawny wywiad, jakiego Martin Scorsese udzielił "Empire"? Ten, w którym zbeształ filmy MCU, porównał je do "parków rozrywki" i powiedział, że "nie są kinem istot ludzkich przenoszących emocjonalne i psychologiczne doświadczenia innych ludzi."

Obejrzyj zwiastun filmu "Joker":

Teraz okazuje się, że mało brakowało, a Scorsese wyprodukowałby jedną z komiksowych ekranizacji. Ba! Rozważał nawet jej wyreżyserowanie. Chodzi o "Jokera" Todda Phillipsa. O sprawie pisze "The Hollywood Reporter".

d2rlgst

Scorsese był zaangażowany w "Jokera" w 2017 r., kiedy Warner Bros. dopiero przymierzało się do projektu. Jednak reżyser "Irishmana" po cichu wycofał swoje nazwisko, więc do końca nie wiadomo, jak duży miał mieć wkład w powstanie filmu.

W rozmowie z "The Hollywood Reporter" źródło zbliżone do Scorsese mówi jeszcze coś ciekawego. Ponoć zanim do Warnera przyszedł Phillips ze swoją wizją filmu i sposobem ukazania łotra, sam Scorsese rozważał wyreżyserowanie "Jokera".

Poproszony o komentarz Scorsese zaprzeczył, że widział się na stołku reżyserskim "Jokera". Jak zapewnia, rozważał tylko zostanie jego producentem. "The Hollywood Reporter" zauważa, że to dość niecodzienna sytuacja, bo Scorsese praktycznie nigdy nie angażuje się w filmy, których nie chce wyreżyserować.

Czemu porzucił projekt? Tu jest kilka teorii. Pierwsza mówi, że wygryzł go Todd Philllips. Kolejna, że Scorsese mógł chcieć zaangażować Leonarda DiCaprio do głównej roli, co nie spodobało się Phillipsowi. Jeszcze inna zakłada, że wolał skupić się na "Irishmanie" i odpuścił.

d2rlgst

"Joker" Todda Phillipsa wszedł do kin 4 października i tylko w pierwszy weekend zarobił bez mała 95 mln dol.

d2rlgst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rlgst