Trwa ładowanie...

Mateusz Kościukiewicz najlepszym młodym aktorem Europy

Mateusz Kościukiewicz najlepszym młodym aktorem EuropyŹródło: Magda Wunsche
d4g0327
d4g0327

Organizacja European Film Promotion ogłosiła w dniu dzisiejszym listę zwycięzców 17 edycji Shooting Stars 2014. W elitarnym gronie 10 najzdolniejszych europejskich aktorów młodego pokolenia znalazł się Mateusz Kościukiewicz – gwiazda wielokrotnie nagradzanego obrazu „W imię...” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. W poprzednich latach wyróżnienie EFP zdobywały takie sławy jak Daniel Craig, Carey Mulligan, Moritz Bleibtreu, czy laureatka Oscara Rachel Weisz.

Uzasadniając wybór Polaka, międzynarodowe jury konkursu podkreślało, że: „Mateusz zadziwia intensywnością gry aktorskiej. W filmie „W imię...” genialnie oddał ewolucję bohatera, który z enigmatycznego wyrzutka staje się osobą o naturze nieobliczalnej, tykającej bomby. Jego występ wypełnia niespotykana energia i czarująca wrażliwość, które nadają odgrywanej postaci rzadko spotykaną wiarygodność.”

Zwiastun filmu "W imię..."

W walce o tytuł Shooting Stars 2014, poza Kościukiewiczem, brało udział 23 innych kandydatów z całej Europy. W opinii jury, tegoroczną 17. edycję imprezy cechował niezwykle wysoki poziom i konkurencyjność. „Byliśmy bardzo zadowoleni ze wszystkich nominacji i czujemy się podekscytowani mogąc wesprzeć zwycięskie talenty w ich dalszej międzynarodowej karierze.” – powiedziała przewodnicząca EFP, Renate Rose. „Wierzymy, że nasi zwycięzcy będą się ciągle rozwijać i osiągną wielkie rzeczy.” – podsumowała zsiadająca w jury Shooting Stars, niemiecka reżyserka Hermine Huntgeburth.

Dziesiątka zwycięzców zostanie zaprezentowana światu w lutym 2014 roku, w trakcie uroczystej gali, zorganizowanej w ramach 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD Z MATEUSZEM KOŚCIUKIEWICZEMPRZECZYTAJ NASZ WYWIAD Z MATEUSZEM KOŚCIUKIEWICZEM

(fot. Kino Świat)

d4g0327
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g0327