Trwa ładowanie...
ben hur
12-11-2014 11:04

Matka Supermana będzie matką Ben Hura

Matka Supermana będzie matką Ben Hura
d2eyj8v
d2eyj8v

Ayelet Zurer znana z obrazu "Człowiek ze stali" dołączyła do obsady w dramatu "Ben-Hur".

Aktorka, która w "Człowieku ze stali" zagrała matkę Supermana, tym razem ma się wcielić w Naomi, matkę Ben Hura, którego sportretuje Jack Huston.

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym filmem pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

d2eyj8v

Przypomnijmy, że bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

W obsadzie poza Hustonem i Zurer znaleźli się także Morgan Freeman i Toby Kebbell.

Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures. Za kamerą staje Timur Bekmambetov.

Światową premierę zaplanowano na 26 lutego 2016 roku.

Ayelet Zurer ostatnio występowała w serialu "Bnei Aruba". Zagrała też w filmie "Last Knights".

d2eyj8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eyj8v