Trwa ładowanie...

"Matrix 4": pierwsze informacje. Kto zagra w najnowszej części?

"Matrix 4" do niedawna był tylko marzeniem fanów serii. Tym razem pojawiły się przecieki o rozpoczynających się pracach nad filmem, a także obsadzie aktorskiej.

"Matrix 4": pierwsze informacje. Kto zagra w najnowszej części?Źródło: East News
d3207we
d3207we

"Matrix 4" - będzie kolejna część?

Kilka tygodni temu Chad Stahelski, szef kaskaderów trylogii "Matrix", wspominał o pracy nad czwartą częścią filmu. Następnie stwierdził, że mówił wyłącznie o potencjalnej współpracy z Wachowskimi.

Tym razem serwis “Independent” donosi, że Wachowskie pracują nad nową częścią ze scenariuszem Zaka Penna odpowiedzialnego m.in. za takiego produkcje jak "Player One", "Avengers" czy "Niesamowity Hulk". Podano również wstępną obsadę aktorską. Keanu Reevesa, który zagrał Neo, zastąpić ponoć ma Michael B. Jordan, znany z "Czarnej Pantery" oraz dwóch części "Creed".

Zdjęcia do filmu miałyby ruszyć już w 2020 r. Nie wiadomo jednak, czy "Matrix 4" będzie bezpośrednią kontynuacją części, prequelem w stosunku do trylogii czy opowieścią o jednym z wątków pobocznych, tzw. spin-offem.

Zastanawiający jest również potencjalny powrót największej gwiazdy trylogii "Matrix", Keanu Reevesa. Aktor wspominał, że rozważałby ponowne pojawienie się tylko w sytuacji, gdyby film wyreżyserowało rodzeństwo Wachowskich.

d3207we

"Matrix" zmienił oblicze kina

"Matrix" to australijsko-amerykański film science fiction, pierwszy z trylogii filmowej o tej samej nazwie, napisany i wyreżyserowany przez rodzeństwo Wachowskich (w napisach jako bracia Wachowscy). Kontynuacją filmu są obrazy "Matrix: Reaktywacja" (2003) i "Matrix: Rewolucje (2003)".

Trylogia Wachowskich zarobiła w kinach ponad półtora miliarda dolarów. Pierwsza część kultowej dziś serii okazała się jednym z najbardziej wpływowych filmów w historii kina. Wiele z zastosowanych w nim rozwiązań bardzo szybko zostało skopiowanych i wykorzystanych przez innych filmowców (chociażby tzw. "bullet-time"). Pierwsza część z 1999 roku zdobył m.in. cztery Oscary i cztery nagrody BAFTA.

Bohaterem trylogii był haker Neo (Keanu Reeves)
, który odkrył, że świat, w którym żyje, to iluzja stworzona przez złowrogie maszyny. Z pomocą Morfeusza (Laurence Fishburne) i Trinity (Carrie-Anne Moss) Neo postanowił wziąć udział w rewolucji.

Treść filmu zawiera ukryte przesłania i aluzje, ukazujące topos życia-snu. Jednocześnie twórcy dzieła czerpią z różnych tradycji duchowych.

d3207we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3207we