Trwa ładowanie...
ycipk-4hwl4v
ycipk-4hwl4v

Mechanik - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W roli głównej filmu "Mechnik" wystąpił Christian Bale. Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"Mechanik" to film psychologiczny thrillera z 2004 roku w reżyserii Brada Andersona, scenariusz do produkcji napisał Scott Kosar. Film okazał się wielkim sukcesem i szybko stał się kultowym klasykiem.

Mechanik – fabuła

Fabuła "Mechanika" opowiada historię Trevora Reznika, który cierpi na bezsenność. Główny bohater "Mechnika" nie zmrużył oka od roku. Zmęczenie znacznie pogarsza jego stan zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Niepokój Trevora potęguje pojawienie się w jego warsztacie nowego pracownika – groźnego Ivana. Odtąd Reznik czuje się nieustannie obserwowany, przez co nieświadomie doprowadza do groźnego w skutkach wypadku w pracy. Wkrótce robotnicy żądają jego odejścia z pracy.

Świadomość, że koledzy chcą się go pozbyć, powoduje u Trevora wpierw wyrzuty sumienia, a potem rosnące poczucie osaczenia. Co gorsza, ktoś w jego mieszkaniu zostawia zaszyfrowane wiadomości, a wszyscy zdają się być przekonani, że tajemniczy Ivan nigdy nie istniał.

ycipk-4hwl4v

Czy to wszystko zmowa by doprowadzić Trevora do szaleństwa? A może po prostu zmęczenie odebrało mu rozsądek?

Mechanik – obsada

Główną rolę w filmie "Mechanik" otrzymał Christian Bale, jego występ został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków na całym świecie. W rolach drugoplanowych zobaczymy Jennifer Jason Leigh, Aitana Sánchez-Gijón, John Sharian i Michael Ironside.

Mechanik – ciekawostki

  • Reżyser "Mechanika" Brad Anderson nie poprosił Christiana Bale'a o tak drastyczną utratę wagi, była to decyzja brytyjskiego aktora.
ycipk-4hwl4v
  • Wszystkie zdjęcia do filmu "Mechanik" nakręcono w Barcelonie w Hiszpanii. Akcja filmu dzieje się w kalifornijskim Los Angeles, więc scenografowie musieli zająć się zmianą wyglądu tych ulic Barcelony, na których kręcono zdjęcia.
  • Trevor Reznik zostawia sobie notatki, aby zapamiętywać wydarzenia z własnego zycia. Jest to nawiązanie do filmu "Memento", w którym bohater robił to samo.
  • Podczas kręcenia filmu reżyser Brad Anderson doznał poważnego urazu pleców, przez co większość prudkcji przeleżał na noszach.
ycipk-4hwl4v
Tytuł oryginalny

Maquinista, El

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

09.04.2005

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-4hwl4v
ycipk-4hwl4v