Trwa ładowanie...

"Miasto z morza", "Julie i Julia" i "Dystrykt 9 " od piątku w kinach

"Miasto z morza", "Julie i Julia" i "Dystrykt 9 " od piątku w kinachŹródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
d1dvhuv
d1dvhuv

Polskie "Miasto z morza", łączące opowieść o budowie portu w Gdyni z historią miłosną oraz amerykański komediodramat "Julie i Julia" z Meryl Streep w jednej z głównych ról trafią w piątek do polskich kin.

*"Miasto z morza""Miasto z morza"* wyreżyserował Andrzej Kotkowski według scenariusza na motywach powieści Stanisławy Fleszarowej Muskat "Tak trzymać". W obsadzie są m.in.: Olgierd Łukaszewicz, Małgorzata Foremniak, Marian Dziędziel, Piotr Polk, Jakub Strzelecki i Julia Pietrucha.

Akcja rozgrywa się w latach 1923-1926. Młody Krzysztof przyjeżdża z Podkarpacia do Gdyni, by uczestniczyć w budowie portu. Na miejscu poznaje Kaszubkę - Łuckę i zakochuje się w niej. Wśród bohaterów jest też Helena, wdowa po oficerze Legionów, która przyjeżdża do Gdyni z Warszawy i próbuje prowadzić nad morzem restaurację.

"Julie i Julia" to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami opowieść o dwóch kobietach. Młoda Julie Powell (w jej roli Amy Adams) - znudzona pracą, rozczarowana życiem - pozwala ogarnąć się niezwykłej pasji. Postanawia zrealizować w ciągu roku ponad 500 przepisów z książki kucharskiej autorstwa Julii Child (Meryl Streep). Postępy opisuje na blogu, który zyskuje popularność wśród internautów.

d1dvhuv

Reżyser Nora Ephron "przekonuje widzów, że jeśli ma się odpowiednią mieszankę pasji, obsesji i do tego trochę masła, można całkowicie odmienić swoje życie i spełnić drzemiące głęboko marzenia" - ocenił dystrybutor filmu.

W piątek do polskich kin trafi także *"Dystrykt 9""Dystrykt 9"* (USA/Nowa Zelandia), dramat science fiction wyprodukowany przez twórcę ekranizacji "Władcy Pierścieni", Petera Jacksona. Reżyserem "Dystryktu 9" jest Neill Blomkamp.

Seria dramatycznych zdarzeń rozgrywa się po tym, jak przedstawiciele obcej cywilizacji przybywają na Ziemię. Ludzie nie mają pomysłu, jak zorganizować im życie, zatem postanawiają odizolować przybyszów w zamkniętej dzielnicy Johannesburga o nazwie "Dystrykt 9". Rozpoczynają badania nad niezwykła bronią odebraną obcym oraz nad ich DNA. W końcu dochodzi do konfliktu.

d1dvhuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dvhuv