Trwa ładowanie...
d1r41md

Miłość. Film Sławomira Fabickiego

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1r41md

„Miłość” to polski dramat obyczajowy z 2012 roku w reżyserii Sławomira Fabickiego, który wraz z Markiem Pruchniewskim napisał scenariusz. Za produkcję odpowiadają Leszek Rybarczyk oraz Marek Rudnicki. Obraz był pokazywany podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

Maria i Tomek mają po trzydzieści kilka lat. Są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Oboje spełniają się w pracy. Wspólnie urządzają mieszkanie, spodziewają się dziecka. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć ich spokojnego życia. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, co wystawi ich miłość na próbę.

"Miłość" to film bardzo kameralny, w którym reżyser odkrywa skomplikowaną relację małżeńską. To historia o różnych aspektach miłości: odpowiedzialności, zazdrości, strachu, przebaczeniu, empatii i jej braku. O tych wszystkich złych i dobrych uczuciach, które towarzyszą nam, kiedy w związku minęła już faza euforycznego zakochania, kiedy zdajemy sobie pytanie: czy jeszcze kocham? Film pokazuje jak ludzie uczą otwierać się na drugiego człowieka. Jak żyjąc razem, wreszcie dostrzegają partnera. Biorą odpowiedzialność za niego, za jego miłość.

W filmie w rolach głównych zagrali: Marcin Dorociński jako Tomek, Julia Kijowska – Maria, Adam Woronowicz - Prezydent miasta, Agata Kulesza - Żona prezydenta, Dorota Kolak - Matka Tomka, Marian Dziędziel - Ojciec Tomka, Wojciech Mecwaldowski - Kolega Tomka, Roman Gancarczyk – Lekarz, Piotr Trojan Piotr Trojan - Kierowca prezydenta.

Miłość. Film Sławomira Fabickiego
Tytuł oryginalny

Miłość. Film Sławomira Fabickiego

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

15.03.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r41md
d1r41md
d1r41md