Trwa ładowanie...
ycipk-mk416c
ycipk-mk416c

Miłość. Film Sławomira Fabickiego - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Miłość” to polski dramat obyczajowy z 2012 roku w reżyserii Sławomira Fabickiego, który wraz z Markiem Pruchniewskim napisał scenariusz. Za produkcję odpowiadają Leszek Rybarczyk oraz Marek Rudnicki. Obraz był pokazywany podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

Maria i Tomek mają po trzydzieści kilka lat. Są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Oboje spełniają się w pracy. Wspólnie urządzają mieszkanie, spodziewają się dziecka. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć ich spokojnego życia. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, co wystawi ich miłość na próbę.

"Miłość" to film bardzo kameralny, w którym reżyser odkrywa skomplikowaną relację małżeńską. To historia o różnych aspektach miłości: odpowiedzialności, zazdrości, strachu, przebaczeniu, empatii i jej braku. O tych wszystkich złych i dobrych uczuciach, które towarzyszą nam, kiedy w związku minęła już faza euforycznego zakochania, kiedy zdajemy sobie pytanie: czy jeszcze kocham? Film pokazuje jak ludzie uczą otwierać się na drugiego człowieka. Jak żyjąc razem, wreszcie dostrzegają partnera. Biorą odpowiedzialność za niego, za jego miłość.

W filmie w rolach głównych zagrali: Marcin Dorociński jako Tomek, Julia Kijowska – Maria, Adam Woronowicz - Prezydent miasta, Agata Kulesza - Żona prezydenta, Dorota Kolak - Matka Tomka, Marian Dziędziel - Ojciec Tomka, Wojciech Mecwaldowski - Kolega Tomka, Roman Gancarczyk – Lekarz, Piotr Trojan Piotr Trojan - Kierowca prezydenta.

Tytuł oryginalny

Miłość. Film Sławomira Fabickiego

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

15.03.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada
ycipk-mk416c

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-mk416c
ycipk-mk416c