Trwa ładowanie...
d3zhplf

Miód

Najnowsze informacje
2.9
(15 głosów)
Oceń:
d3zhplf

Bohaterem filmu jest Yusufa, sześciolatek zawieszony pomiędzy światem realnym a wyobrażonym. Silne emocje wywołane przez pierwsze szkole doświadczenia nakładają się na trudną sytuację w domu. Sytuacja życiowa zmusiła ojca chłopca do podróży. Czas mija lecz rodzic nie wraca.

Film zdobył w 2010 roku Złotego Niedźwiedzia podczas Berlinale. Tak pisał o nim nasz korespondent: Ciepła, można powiedzieć humanistyczna opowieść o młodziutkim i delikatnym chłopcu dorastającym w Anatolskiej wiosce, poruszała tak krytyków, jak i zwykłych widzów.

Miód to – po Jajku i Mleku – trzecia część trylogii o Yusufie.

Ta ostatnia część trylogii, która jest częściowo autobiograficzna. Ja sam byłem takim chłopcem, który miał problemy z czytaniem i marzył o szkolnej nagrodzie, która nigdy nie była w jego zasięgu. Ale szkoła stanowi tylko tło tej opowieści. Najważniejsze jest to, co się dzieje między małym Yusufem i jego ojcem. Poprzez ich relacje próbowałem powiedzieć coś ważnego o człowieku. I o naturze, z którą powinien on umieć koegzystować. W moich filmie las przypomina skąd pochodzimy i kim jesteśmy, mówi sam reżyser Semih Kaplanoglu.

Miód
Tytuł oryginalny

Bal

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

26.11.2010

Czas trwania

103 min.

Obsada
d3zhplf

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zhplf
d3zhplf
d3zhplf