Trwa ładowanie...
modelka
07-05-2016 08:35

"Modelka": Ed Skrein w otoczeniu modelek w Krakowie

"Modelka": Ed Skrein w otoczeniu modelek w Krakowie
d33zj9p
d33zj9p

Na polskiej premierze filmu "Modelka", która odbyła się 6 maja w Krakowie w ramach 9. festiwalu Netia Off Camera, stawili się odtwórcy głównych ról: znany z filmu "Deadpool" Ed Skrein oraz modelki Maria Palm i Charlotte Tomaszewska. Nie zabrakło reżysera Madsa Matthiesena.

Główną bohaterką filmu jest młoda dziewczyna Emma (Maria Palm), która marzy o międzynarodowej karierze w modelingu. Wreszcie dostaje szansę i wyjeżdża do Paryża. Na miejscu dzieli pokój z pochodzącą z Polski modelką Zofią (Charlotte Tomaszewska), a na jednej z sesji poznaje charyzmatycznego fotografa Shane'a (Ed Skrein). Zakochuje się. Wkrótce jednak poznaje prawdziwe oblicze świata mody.

- Chciałem opowiedzieć o młodej dziewczynie, która dorasta i wszystkiego doświadcza po raz pierwszy - mówił w Krakowie reżyser Mads Matthiesen, który kilka lat temu wygrał na festiwalu Off Camera dzięki filmowi "Misiaczek". - Wydawało mi się, że branża modowa może tę historię wzmocnić.

- Chciałem też opowiedzieć o tym, że marzenia, gdy się spełniają, nie zawsze są tym, czego chcieliśmy - dodawał filmowiec. - Emma zostaje skonfrontowana z rzeczywistością.

d33zj9p

- Moje pierwsze doświadczenia w Paryżu były takie same, jak Emmy - dodawała Maria Palm. - Tylko ona w pewnym momencie zaczyna dokonywać wyborów, których ja - na szczęście - nie dokonałam.

Zarówno dla Marii Palm, jak i Charlotte Tomaszewskiej, którą reżyser znalazł na castingu w Warszawie, występ przed kamerą był nowym doświadczeniem. - Praca z aparatem skupia się na tym, co zewnętrzne. Praca z kamerą jest zupełnie inna, ale była dla mnie przygodą - komentowała Tomaszewska.

O swojej pracy nad rolą opowiadał również Ed Skrein. - Zawsze staram się znaleźć to coś, co sprawi, że bohater zaciekawi widza, wyróżni się, niezależnie od tego, czy wcielam się w żołnierza czy w fotografa - mówił. - W pracy nad postacią Shane'a skoncentrowałem się na emocjach tego bohatera i na mowie jego ciała. Podglądałem też pracę znajomych fotografów. Trzymałem nawet wart olbrzymie pieniądze aparat, ale zdjęcia robię okropne. Wziąłem sobie jednak do serca uwagę przyjaciół: "Zawsze trzymaj aparat tak, jakbyś trzymał swoje dziecko".

Do polskich kin film "Modelka" trafi 13 maja.

d33zj9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zj9p