Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Mój tydzień z Marilyn - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Mój tydzień z Marilyn” (My Week with Marilyn) to amerykańsko-brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Simona Curtisa z 2011 roku. Obraz ukazuje tydzień z życia słynnej aktorki Marilyn Monroe, podczas jej pracy nad filmem „Książę i aktoreczka” z Laurencem Olivierem. Wydarzenia te miały miejsce w 1956 roku. W Marilyn wcieliła się uznana aktorka, Michelle Williams, zaś w Oliviera - Kenneth Branagh. W obsadzie znaleźli się również: Eddie Redmayne jako Colin Clark, Dougray Scott jako Arthur Miller oraz Judi Dench i Emma Watson.

Film jest ekranizacją biograficznych książek pt. „The Prince”, “The Showgirl and Me” i “My Week with Marilyn” autorstwa Colina Clarka. W czasie kręcenia filmu "Książę i aktoreczka" aktorce towarzyszy Arthur Miller (Dougray Scott), czyli jej świeżo poślubiony mąż. Podczas pobytu w Londynie słynną aktorką zajmuje się młody asystent reżysera Colin (Eddie Redmayne). Para spędzi niezwykły tydzień. Nie wszystko, co się w tym czasie wydarzy, zapisze się w historii, ale z pewnością pozostanie w sercach dwójki ludzi.

Światowa premiera filmu miała miejsce 9 października 2011 roku, podczas Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Obraz „Mój tydzień z Marilyn” zdobył wiele nominacji do prestiżowych nagród. Były to m.in. nominacje do Złotych Globów, Satelitów, Independent Spirit Awards oraz nagród Gildii Aktorów Ekranowych.

Qaqwqwrqw
Tytuł oryginalny

My Week with Marilyn

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

03.02.2012

Czas trwania

99 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw