ycipk-2ausq1
ycipk-2ausq1

Mój tydzień z Marilyn - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Mój tydzień z Marilyn” (My Week with Marilyn) to amerykańsko-brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Simona Curtisa z 2011 roku. Obraz ukazuje tydzień z życia słynnej aktorki Marilyn Monroe, podczas jej pracy nad filmem „Książę i aktoreczka” z Laurencem Olivierem. Wydarzenia te miały miejsce w 1956 roku. W Marilyn wcieliła się uznana aktorka, Michelle Williams, zaś w Oliviera - Kenneth Branagh. W obsadzie znaleźli się również: Eddie Redmayne jako Colin Clark, Dougray Scott jako Arthur Miller oraz Judi Dench i Emma Watson.

Film jest ekranizacją biograficznych książek pt. „The Prince”, “The Showgirl and Me” i “My Week with Marilyn” autorstwa Colina Clarka. W czasie kręcenia filmu "Książę i aktoreczka" aktorce towarzyszy Arthur Miller (Dougray Scott), czyli jej świeżo poślubiony mąż. Podczas pobytu w Londynie słynną aktorką zajmuje się młody asystent reżysera Colin (Eddie Redmayne). Para spędzi niezwykły tydzień. Nie wszystko, co się w tym czasie wydarzy, zapisze się w historii, ale z pewnością pozostanie w sercach dwójki ludzi.

Światowa premiera filmu miała miejsce 9 października 2011 roku, podczas Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Obraz „Mój tydzień z Marilyn” zdobył wiele nominacji do prestiżowych nagród. Były to m.in. nominacje do Złotych Globów, Satelitów, Independent Spirit Awards oraz nagród Gildii Aktorów Ekranowych.

ycipk-2ausq1
Tytuł oryginalny

My Week with Marilyn

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

03.02.2012

Czas trwania

99 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2ausq1
ycipk-2ausq1
ycipk-2ausq1