"Kot w butach" to jeden z najlepszych filmów o kotach ostatnich lat, a zarazem świetna animacja, którą będą zachwycone nie tylko dzieci, ale również dorośli.
Kota w butach poznaliśmy w animacji "Shrek" (2001). Uwiódł nas pięknymi oczami, ale również charrrakterkiem, który pokazał. Nie dziwi nas fakt, że powstał film pełnometrażowy o jego przygodach.
Kot w butach chce ukraść gęś, która znosi złote jajka. Choć początkowo zadanie wydaje się proste do wykonania, na swojej drodze spotyka Kitty Kociłapkę, która również chciałaby dostać mityczną gęś. Jak zakończy się ta historia?
Bajka "Kot w butach" to rewelacyjne dialogi, urzekająca historia i postaci, które na długo pozostają w pamięci.
Arystokraci (1970)
"Arystokraci" to już klasyka animacji!
Produkcja ze studia Walta Disneya "Arystokraci" to przepiękna historia o przygodach Księżnej i jej trzech szalonych kociąt, które podstępem zostają wyrzucone z domu bogatej właścicielki Adelajdy. Tego czynu dokonał Edgar. Chciał bowiem odziedziczyć majątek arystokratki, który zapisała na koty.
Księżna z dziećmi próbuje wrócić z francuskiej wsi do domu w Paryżu. Pomaga im Thomas O'Malley i jego przyjaciele.
Podobali wam się "Arystokraci"? Nam bardzo – w końcu "każdy chciałby kotem być"!
Jak zostać kotem (2016)
W naszym kocim rankingu nie mogło zabraknąć komedii "Jak zostać kotem".
Tom Brand jest rekinem biznesu, jednak ciężko pracując, zdarza mu się zapominać o najbliższych, żonie Larze i córce Rebecce. Rzadko zdarza się przybyć na czas do domu.
Na kolejne urodziny Rebecca chciałaby dostać kota. Spóźniony ojciec zatrzymuje się obok tajemniczego sklepu z kotami, którym zarządza Felix Perkins. Widząc, jak zachowuje się Tom, Felix za karę zamienia go w kota. Mężczyzna będzie miał siedem dni, aby zmienić swoje życie. W innym wypadku na zawsze zostanie w ciele kota. Jak to jest mieć 9 żyć?
Przekonamy się, oglądając film familijny "Jak zostać kotem".
Garfield (2004)
Jak wypadł pełnometrażowy film na tle serialu dla dzieci o pomarańczowym kocie?
Garfield jest rozpieszczanym przez właściciela Jona Arbuckle'a kotem, który całymi dniami leży, je i ogląda telewizję. Tę sielankę przerywa pojawienie się nowego lokatora, szczeniaka Odiego. Garfieldowi nie podoba się jego towarzystwo. Kiedy jednak szczeniak znika, żółty kot postanawia go odnaleźć. Tym bardziej że czuje się odpowiedzialny za jego nieobecność. Jak poradzi sobie Garfield na ulicy? Kogo spotka na swojej drodze?
Komedia "Garfield" to świetna produkcja. W amerykańskiej wersji językowej usłyszymy w roli kota Billa Murray. Polski dubbing uświetnił zaś wspaniały Marek Kondrat jako Garfield.
Co jest grane, Davis? (2013)
Bracia Coen również wykorzystali kociego bohatera w jednym ze swoich filmów.
Głównym bohaterem filmu "Co jest grane, Davis?" jest muzyk Llewyn Davis, który tak naprawdę nie wie, jak powinno wyglądać jego życie. Jego najbliższym przyjacielem jest uroczy kot.
Wielu krytyków uważa, że zwierzę stanowi symbol sytuacji życiowej głównego bohatera, który nie potrafi poradzić sobie z przeciwnościami losu.
Poza kotem w filmie zagrali Oscar Isaac, Carey Mulligan, Adam Driver czy John Goodman.
Bracia Coen stworzyli kolejny ciekawy obraz utrzymany w ich charakterystycznej estetyce, który zasługuje, aby go obejrzeć – nawet tylko ze względu na kota!
Śniadanie u Tiffany'ego (1961)
"Śniadanie u Tiffany'ego" to kolejna filmowa propozycja, w której pojawia się kot imieniem Kot.
Podobnie jak w poprzednim filmie, w "Śniadaniu u Tiffany'ego" kot jest także odzwierciedleniem życia głównej bohaterki, Holly Golightly.
Kobieta chciałaby być niezależna. Pragnie również wolności dla swojego pupila, dlatego w pewną deszczową noc wypuszcza go samotnego na ulice Nowego Jorku. Przytomnieje jednak w pewnym momencie i rusza na jego poszukiwania.
"Śniadanie u Tiffany'ego" to kultowa pozycja nie tylko dla fanów Audrey Hepburn, jej gry aktorskiej i strojów, które zaprezentowała w filmie, ale również kina na najwyższym poziomie.
Narzeczona dla kota (2002)
A może zainteresuje was animacja ze studia Ghibli?
Haru jest nastolatką, która pewnego dnia ratuje życie kotu. Okazuje się być kocim księciem Lune. Zwierzę w ramach podziękowań zabiera dziewczynkę do magicznej krainy, gdzie żyją tylko koty. Haru staje się w oczach Kociego Króla bohaterką. Widzi w niej przyszłą synową i idealną partnerką dla Lune. Dziewczynka nie wie, jak wyplątać się z sytuacji i wrócić do swojego świata.
Film animowany "Narzeczona dla kota" to świetna produkcja, której jednym z producentów jest Hayao Miyazaki, twórca "Spirited away: W krainie bogów" (2001).
Ojciec chrzestny (1972)
A na koniec gratka zarówno dla fanów "Ojca chrzestnego", jak i wielbicieli kotów.
Don Vito Corleone siedzący w fotelu z kotem na kolanach to obraz, który kojarzy się głównie z filmowym wizerunkiem eleganckiego, spokojnego, a zarazem niezwykle niebezpiecznego mafioso. W jego rolę idealnie wcielił się Marlon Brando.
Podobno kotek, którego widzimy na ekranie, plątał się podczas kręcenia sceny z przyjęcia weselnego, a Francis Ford Coppola postanowił zaangażować go jako aktora.
"Ojca chrzestnego" polecamy wszystkim, nie tylko ze względu na scenę z kotem.