Megafon.pl
Aktualności
13-01-2018 (21:59)

Nancy Kerrigan nie widziała "I, Tonya"

Łyżwiarka figurowa Nancy Kerrigan, której pośrednio dotyczy "I, Tonya", nie widziała filmu i raczej nie zamierza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nancy Kerrigan nie widziała "I, Tonya"
(PAP, Fot: DPA)
WP

Bohaterką biograficznego dzieła, znanego pod polskim tytułem "Jestem najlepsza", jest łyżwiarka Tonya Harding (Margot Robbie).

Film opowie o wydarzeniu z 1994 roku, kiedy to inna łyżwiarka - Nancy Kerrigan - została zaatakowana podczas treningu w Detroit. Atak, którego celem było złamanie nogi sportsmence, zaplanowała Tonya Harding i jej mąż Jeff Gillooly (Sebastian Stan).

Kerrigan zdołała jednak wystąpić na olimpiadzie i wywalczyć srebrny medal (Harding skończyła rywalizację na 8. miejscu). Choć incydent odegra kluczową rolę w fabule, film opowie także o samej Harding i o tym jak utalentowana sportsmenka, ulubienica Ameryki, stała się wrogiem publicznym numer jeden.

WP

- Nie mam nic do powiedzenia na ten temat - przyznała Nancy Kerrigan w rozmowie z "Boston Globe". - Nie widziałam nawet fragmentu. Jestem zajęta. W trakcie Złotych Globów byłam na mistrzostwach w jeździe figurowej i nie oglądałam. Filmu nie widziałam. Jestem zajęta swoim życiem.

Scenariusz napisał Steven Rogers. Projekt powstał na podstawie wywiadów z Tonyą Harding i jej mężem Jeffem Gilloolym. Za kamerą stanął Craig Gillespie. W "I, Tonya" występują też Allison Janney jako Lavona Fay Golden (matka Harding) i Paul Walter Hauser jako Shawn Eckhardt.

WP
Materiały prasowe
Podziel się
Getty Images
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP