Trwa ładowanie...

Nie ma mocnych na "Iniemamocnych 2". Padł nowy rekord

Najnowszy film wytwórni Disney/Pixar znalazł się na pierwszej pozycji amerykańskiego box office. Warto było czekać 14 lat na drugą część historii o zwariowanej rodzince superbohaterów.
Share
"Iniemamocni 2" w polskich kinach od 13 lipca
"Iniemamocni 2" w polskich kinach od 13 lipcaŹródło: Materiały prasowe
d4dc7ea

"Iniemamocni 2", kontynuacja hitu z 2004 r., zarobili w weekend otwarcia 180 mln dol. To nowy amerykański rekord dla filmu animowanego. Wcześniej najlepszy weekend w historii miał obraz "Gdzie jest Dory?", który zarobił 135 mln dol.

"Iniemamocni 2" to historia tytułowej rodziny, w której każdy z domowników dysponuje zdolnościami godnymi superbohatera. W nowym filmie Helen rozwija swoją karierę zawodową, a jej mąż Bob zostaje w domu z dziećmi. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu.

"Iniemamocni 2" trafią do polskich kin 13 lipca.

d4dc7ea

Drugą nowością, która znalazła się w tym tygodniu na amerykańskiej liście box office, jest komedia "Berek". Produkcja zainspirowana została prawdziwą historią grupy przyjaciół, którzy grają w... berka. Robią to raz do roku, od 30 lat, jeżdżąc po całym kraju. Temat wzbudził zainteresowanie dziennikarzy "Wall Street Journal". Na podstawie ich artykułu scenariusz filmu napisali Mark Steilen i Rob McKittrick. W filmie grają Jeremy Renner, Ed Helms, Jake Johnson, Jon Hamm, Hannibal Buress, Rashida Jones, Leslie Bibb, Annabelle Wallis i Isla Fisher. w trzy dni komedia zarobiła 14,6 miliona dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu, "Superfly", to nowa wersja filmu "Odlot" ("Super fly") z lat 70. Bohaterem tamtego obrazu był diler kokainy z Harlemu, który chce dokonać ostatniej transakcji zanim odejdzie na emeryturę. Film jest klasycznym przykładem gatunku blaxploitation. W nowej wersji filmu grają Trevor Jackson, Jason Mitchell, Jennifer Morrison, Lex Scott Davis, Andrea Londo, Jacob Ming-Trent oraz Omar Chapparo. W kluczowej roli mentora głównego bohatera zobaczymy Michaela Kennetha Williamsa. W produkcji pojawia się też Big Boi i Rick Ross. Produkcja przyniosła 6,3 miliona dolarów zysku.

Oto top 10:
1. "Iniemamocni 2" - 180 mln dolarów
2. "Ocean's Eight" - 19,6 mln dolarów
3. "Berek" - 14,6 mln dolarów
4. "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" - 9,1 mln dolarów
5. "Deadpool 2" - 8,8 mln dolarów
6. "Hereditary" - 7 mln dolarów
7. "Superfly" - 6,3 mln dolarów
8. "Avengers: Wojna bez granic" - 6,8 mln dolarów
9. "41 dni nadziei" - 2,1 mln dolarów
10. "Pozycja obowiązkowa" - 1,9 mln dolarów

d4dc7ea

Obejrzyj: Doda chce zrewolucjonizować polski film: "Ciągle promowane są te same twarze"

d4dc7ea

Podziel się opinią

Share
d4dc7ea
d4dc7ea