Trwa ładowanie...
d3w2tef

Nie żyje Gloria Dehaven, gwiazda złotej ery Hollywood

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Gloria Dehaven, gwiazda złotej ery Hollywood
(Getty Images)
d3w2tef

Zmarła Gloria Dehaven, jedna z największych gwiazd Hollywood. Zadebiutowała na wielkim ekranie w "Dzisiejszych czasach" Charliego Chaplina. Miała 91 lat.

DeHaven urodziła się w 1925 roku. Zadebiutowała jako 11-latka w filmie Charliego Chaplina "Dzisiejsze czasy" (1936). Występ w arcydziele króla komedii dał jej przepustkę do kontraktu ze studiem MGM. W latach 40. i 50. występowała u boku legend amerykańskiego musicalu Franka Sinatry ("Step Lively") i Gene Kelly ("Thousands Cheer").

Do jej największych osiągnięć zaliczą się rola w filmie "Trzy krótkie słowa" Richarda Thorpe u boku Freda Astaire'a. Wykonała tam piosenkę "Who’s Sorry Now?".

Ostatnim jej filmem była "Morska przygoda" Marthy Coolidge, w której pojawiła się wraz z inną wielką gwiazdą kina, Jackiem Lemmonem.

d3w2tef

W późniejszym okresie odegrała wiele ról telewizyjnych m.in. w operach mydlanych "Ryan's Hope" i "Mary Hartman, Mary Hartman". Dała się zauważyć również w serialach "Dotyk anioła", "Autostrada do nieba", "Napisała: Morderstwo" czy "Hart to Hart".

mat. prasowe

Cztery razy wychodziła za mąż i tyle samo razy się rozwodziła. Urodziła czwórkę dzieci, w tym dwoje ze związku z pierwszym mężem Johnem Payne'em. Ojcem kolejnej dwójki był trzeci mąż Richard Fincher.

d3w2tef

Tydzień temu obchodziła 91 urodziny. Zmarła w szpitalu w Las Vegas.

d3w2tef

Podziel się opinią

Share

d3w2tef

d3w2tef