Trwa ładowanie...

"Niemiłość": pierwszy polski zwiastun nowego filmu twórcy "Lewiatana", rosyjskiego kandydata do Oscara [TYLKO U NAS]

Porzucić dziecko, żeby rozpocząć nowe życie? Przed takim dylematem stoją rodzice w nowym filmie Andrieja Zwiagincewa, uchodzącego za najwybitniejszego rosyjskiego reżysera. Każde jego nowe dzieło budzi w Rosji kontrowersje. Nie brakuje głosów, że "Niemiłość" wygryzła polski "Pokot" w walce o Oscara - film jest obecnie faworytem krytyków w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

dsb6qoo
dsb6qoo

"Niemiłość" opowiada o bezwzględnej walce między skłóconymi małżonkami i rodzinie, w której brakuje miłości. Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spiwak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza (Matwiej Nowikow). Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Film zebrał świetne recenzje po pierwszych pokazach. "Kolejne arcydzieło Andreja Zwiagincewa”, "dowód wyjątkowego talentu", "mocna, tajemnicza opowieść” – pisali krytycy.

"Niemiłość" znalazła się wśród 9 filmów, które powalczą o Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Film na ekranach polskich kin 2 lutego.

dsb6qoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsb6qoo